Lekcja 9

TEMAT IX - JESIENNE LIŚCIE

Dzień dobry! Witam po przerwie na zajęciach z rysunku i malarstwa. Mam nadzieje, że lekcje będą motywacją do twórczej pracy w domu i wypełnią te jesienno/zimowe dni.

Przed nami 6 lekcji do końca roku. Zaproponuję w tym czasie różne tematy, zagadnienia i ćwiczenia. Efekty prac twórczych proszę przesyłać na mojego maila. Jednak jeśli realizują Panie w domu obrazy/rysunki na tematy własne, niezwiązane z moimi propozycjami zadań to też proszę o przesyłanie mailowo. Będę udzielała korekt do wszystkich przesłanych prac. 

Mamy jeszcze piękną jesień dlatego ta lekcja będzie propozycją wykorzystania tego co ta pora roku nam proponuje, a także zachętą do jesiennego spaceru, którego celem może być rozejrzenie się wokoło i wyszukanie ciekawych liści, które następnie posłużą jako podkład malarski i nie tylko.

Działamy!

Poniżej znajdują się odnośniki do filmików, które mogą zainspirować do użycia liści w twórczości domowej.

Frotaż

Odbijanie liści

Malowanie na liściach

Obrazy na liściach
Źródło: https://katowice24.info/unikalne-przedmioty-za-kilkadziesiat-zlotych-i-kilkadziesiat-tysiecy-czyli-silesia-bazaar-dizajn-w-mck/pejzaze-na-lisciach/ 

Propozycja zadań:

Można wybrać jedno z zadań do realizacji lub wykonać wszystkie. Większość z zadań nie jest czasochłonna a przyjemna. Gwarantuje, że będzie to dobra zabawa.

  • Wykorzystanie faktury przedmiotów liści, drewna, tkaniny, kamieni (frotaż) do stworzenia ciekawej kompozycji. Można użyć kredek/pasteli/ołówków. (przykład w filmiku powyżej). 
  • Stworzenie kompozycji abstrakcyjnej lub pejzażu za pomocą nanoszenia farby na liście i odbijania ich faktur na papierze (przykład w filmiku powyżej).
  • Przyklejanie różnych rodzajów liści jako elementów namalowanego pejzażu. Przykład:

Obraz
Źródło: https://stylowi.pl/37840464

  • Namalowanie farbami akrylowymi lub plakatówkami pejzażu na liściu.
  • Jeśli powyższe tematy nie są interesujące, zawsze można ułożyć na stole martwą naturę z przedmiotów domowych i namalować ją lub narysować. 

Prace plastyczne proszę przesyłać na maila: 

Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Jeśli jakaś część lekcji/zadania jest niezrozumiała to także proszę o tym poinformować mailowo. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam!  Agnieszka J.

do góry