Lekcja 16

Zwierzęta

Jednym z chętnie podejmowanych tematów na naszych zajęciach jest zwierze. Najczęściej są to pieski, kotki i konie. Poniżej kilka wskazówek jak sprawić, aby rysunek wyglądał bardziej realistycznie. Filmy instruktażowe pokazują w przybliżeniu i krok po kroku etapy rysowania sierści, oczu i sylwetek.

Jak rysować sierść

Długa i krótka sierść

Realistyczne oczy zwierząt

Rysunek konia ołówkiem

Rysunek konia kredkami

Rysunek realistycznego psa

Rysunek kota

 Rysunek kotów

Rysunek kotów

Rysunek konia

Rysunek konia

Zadanie:

Narysować konia, kota lub psa ołówkiem, lub kredkami na formacie A4. Szczególną uwagę proszę zwrócić na futro/ włosy. Jeśli jest możliwość narysowania zwierzęcia z natury, to zachęcam.

Zdjęcia prac plastycznych proszę o przesłanie drogą mailową:
Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się mailowo w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam!

Informacja o konkursie

Poniżej zamieszczono link do konkursu plastycznego. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem i założeniami konkursu. Prace malarskie należy dostarczać do siedziby organizatora do 06.05.2020 r. W związku z tym, że to jeszcze 3 miesiące mam nadzieję, że do tego czasu spotkamy się "na żywo" na zajęciach i wspólnie wybierzemy i wyślemy prace na konkurs. Zachęcam, aby już myśleć o obrazach, które mogą powstać na ten cel.
Link do strony organizatora konkursu

do góry