Lekcja 13

TEMAT XIII - MARTWA NATURA

Dzień dobry!

Dzisiaj dawno niepodejmowany temat, a jakże pomocny w nauce malowania i rysowania. Proponuję powrót do martwej natury tym razem z motywem świątecznym. Zadaniem będzie stworzenie własnej kompozycji z przedmiotów, które są nam bliskie w tym czasie. Pieczemy pierniki, wyciągamy ozdoby świąteczne, wieszamy lampki, kupujemy składniki na potrawy świąteczne. Te wszystkie rzeczy mogą posłużyć jako elementy kompozycji. Poniżej umieściłam kilka zdjęć, które mogą zainspirować do wykonania własnej martwej natury.

Przykłady

Dekoracja

Zdjęcie dzwonków

Dekoracja świąteczna

Zadanie do wyboru

  • Narysować lub namalować martwą naturę z elementem świątecznym. Format A4 lub A3.
  • Stworzyć trzy mniejsze obrazki lub rysunki z motywami świątecznymi np. na jednym świeczka, na drugim bombka, na trzecim gałązka iglaka. Formaty A5. Następnie można wstawić dzieła w ramki i powiesić na ścianie tworząc tym samym autorską galerię na czas świąteczny. 

Prace plastyczne proszę przesyłać na maila: 

Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Jeśli jakaś część lekcji/zadania jest niezrozumiała to także proszę o tym poinformować mailowo. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam!  Agnieszka J.

do góry