Lekcja 15

TEMAT XV - TWORZENIE Z WYOBRAŹNI

Kontynuujemy lekcje online!

Dzień dobry po przerwie. Dzisiejszy temat jest zachętą do rozpoczęcia pracy twórczej, wykorzystującej wyobraźnię i już zdobyte umiejętności z zakresu obserwacji otaczającego nas świata. Poniżej znajdują się dwa teksty, które uważam za warte przeczytania i przemyślenia.

Obraz przedstawiający dom w jabłku

Obraz przedstawiający dziecko wpatrzone w książkę.

Zadanie

Dzisiejszym zadaniem jest stworzenie martwej natury na bazie fragmentu zdjęcia zamieszczonego poniżej. Dolna część kompozycji jest widoczna, a górna daje pole do interpretacji własnej. Proszę namalować lub narysować martwą naturę, której dolą część kompozycji należy studyjnie odwzorować, a górną stworzyć wg własnej wyobraźni, dorysowując brakujące kształty butelek i dodając inne elementy wg uznania.
Technika wykonania jest dowolna wg poziomu zaawansowania: łatwiejsza wersja to rysunek a trudniejsza to przedstawienie kompozycji w kolorze (akryl, akwarela, pastel)
Proponowany format: A3
Zdjęcia prac plastycznych proszę o przesłanie drogą mailową: 

Martwa natura do realizacji zadania:

Fragment martwej natury do dokończenia

Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się mailowo w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam!

do góry