Lekcja 17

Dłoń

Dzień dobry,
Dzisiaj proponuję podjęcie tematu, który jest bardzo dobrym ćwiczeniem rysunkowym na obserwację z natury i analizę proporcji. Poniżej znajdują się filmy, w których pokazane jest jak krok po kroku szkicować i budować formę/kształt dłoni. Każdy z nich przedstawia inny styl rysowania. W ćwiczeniu bardzo ważne jest, by nie rysować z pamięci, lecz z obserwacji.

Rysunek dłoni

Rysunek realistycznej skóry

Rysunki przedstawiąjące dłonie

Zdjęcie dłoni

Zadanie

Wykonać 3 szkice własnej dłoni w 3 różnych ustawieniach/pozycjach. Wielkość dłoni w skali 1:1. Proszę uważać, aby dłoń w czasie jednego szkicu była ciągle ustawiona tak samo, aby nią nie poruszać i nie zmieniać kąta obserwacji. Rysunek powinien być wykonany z natury, a więc z obserwacji, a nie ze zdjęcia. Dla utrudnienia zadania można w dłoni trzymać jakiś nie za duży przedmiot.

Zdjęcia prac plastycznych proszę o przesłanie drogą mailową:
Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się mailowo w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam!

Informacja o konkursie

Poniżej zamieszczono link do konkursu plastycznego. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem i założeniami konkursu. Prace malarskie należy dostarczać do siedziby organizatora do 06.05.2020 r. W związku z tym, że to jeszcze 3 miesiące mam nadzieję, że do tego czasu spotkamy się "na żywo" na zajęciach i wspólnie wybierzemy i wyślemy prace na konkurs. Zachęcam, aby już myśleć o obrazach, które mogą powstać na ten cel.
Link do strony organizatora konkursu

 

 

do góry