Lekcja 18

Rysowanie kredkami

Dzisiaj kilka filmów przybliżających sposoby rysowania kredkami. Ważne jest, aby zaczynać pracę od szkicu, delikatnie rysowanego, jasnym kolorem. Lepiej wykonać go kredką niż ołówkiem, ponieważ może on się rozmazywać i brudzić kolorów na rysunku. W pierwszym etapie ważne jest, aby nie przyciskać mocno narzędzia. Łatwiej będzie wygumkować i poprawić elementy. W czasie dodawania kolejnych warstw kredkę można mocniej przyciskać, aby nasycić kolor. Jest to wskazane, aby ostatecznie uzyskać nasycony kolor. W ostatnim etapie można dodać światła np. białym cienkopisem.

Filmy

Obrazek przedstawiający kredki 

Zadanie

  1. Narysować kredkami martwą naturę (lub dowolny temat własny), z zastosowaniem przejść kolorystycznych - blendowanie. Można spróbować użyć rozpuszczalnika, lub oliwki - tak jak pokazuje film instruktażowy.
  2. Jeśli nie ma dostępu do kredek, to można powtórzyć dowolne zadanie z poprzednich lekcji lub wykonać dowolną pracę plastyczną.

Zdjęcia prac plastycznych proszę o przesłanie drogą mailową:

Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się mailowo w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam! 

Informacja o konkursie

Poniżej zamieszczono link do konkursu plastycznego. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem i założeniami konkursu. Prace malarskie należy dostarczać do siedziby organizatora do 06.05.2020 r. W związku z tym, że to jeszcze 3 miesiące mam nadzieję, że do tego czasu spotkamy się "na żywo" na zajęciach i wspólnie wybierzemy i wyślemy prace na konkurs. Zachęcam, aby już myśleć o obrazach, które mogą powstać na ten cel.
Link do strony organizatora konkursu

 

do góry