Lekcja 26

Praca w plenerze

Dzień dobry!
Na dworze coraz cieplej, siedzenia w domu mamy już serdecznie dość więc dzisiejszy temat przybliży zagadnienie bezpiecznej pracy twórczej w plenerze. Aby rozpocząć przygodę z tworzeniem na powietrzu i oswoić się z tą formą, dobrze zacząć od spaceru po najbliższej okolicy i znaleźć ławkę, z której jest ładny widok na przyrodę lub architekturę (np.: drzewo, kwietnik, alejka, blok, kamienica). Następnie zabrać ze sobą przybory do rysowania (ołówek, gumka, temperówka, kartka, twarda podkładka - coś do przypięcia kartki do podkładki, aby w razie wiatru nie odleciała) i siedząc w wybranym miejscu wykonać szkic przestrzeni wokół. Praca w plenerze jest bardzo przyjemna i inspirująca (oczywiście jeśli wybierzemy dzień ze sprzyjającą pogodą). Powstały rysunek może także w przyszłości posłużyć do wykonania na jego podstawie obrazu w warunkach domowych. Poniżej kilka filmów o plenerze malarskim. Jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę. Bardzo polecam na ten czas urozmaicenie codziennych spacerów o rysowanie/malowanie na dworze.

Zdjęcie rysunku na ławce

Filmy

Malowanie obrazów akrylowych w plenerze:

Bardzo przydatną rzeczą do malowania akwarelą w plenerze jest tak zwany Aqua Brush - czyli pędzel z wodą w trzonku. Poniżej filmik prezentujący to narzędzie.

Zadanie:

Namalować/narysować prace w plenerze. Jeśli to nie możliwe widok z okna.

Zdjęcia prac plastycznych proszę o przesłanie drogą mailową:
Przesyłane obrazy/rysunki nie muszą być skończone. Można skonsultować się mailowo w trakcje pracy, podpowiem wtedy co dalej i na co zwrócić uwagę. Trzymajmy się zdrowo. Pozdrawiam!

do góry