Spektakl Usłyszalne

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu uczestników przedsięwzięcia „Usłyszalne - przestrzeń wspólnego rozumienia”

Plakat informujący o spektaklu. Na plakacie główna grafika - litera U składająca się ze zdjęć portretowych uczestników projektu. Tekst: premiera 6 i 7 czerwca godz. 12.00. 12 czerwca godz. 11.00

O spektaklu

(u)Słyszalne to takie, które da się usłyszeć, zobaczyć, zrozumieć. To przestrzeń wspólnego doświadczania kultury, uwrażliwienie na indywidualne procesy rozumienia tego czego się doświadcza - komunikatów, znaczeń, obrazów, poszukiwania sensów. Dzieci zapraszają nas do swojego świata, w który się wsłuchujemy w przestrzeni domu kultury. Opowiadają nam o sobie. Spektakl powstał w efekcie warsztatów, które rozpoczęliśmy w lutym. W warsztatach muzykoterapetycznych, choreograficznych oraz teatralnych biorą udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Dla Dzieci Niesłyszących i Słabo słyszących w Katowicach. Dzieci uczą, bawią i arte-terapeutyzują się pod opieką Jagody Plackowkiej, Sary Knapik-Szwedy (muzykoterapeutki), Pawła Zaufala (choreo), Marcina Drzagi i Madi Rostkowskiej (teatralne). Podczas warsztatów posługujemy się zarówno polskim językiem fonicznym, Polskim Językiem Migowym, elementami pantomimy, mową ciała. Jest z nami tłumaczka PJM Karolina Rogowska.

Kiedy

• 6 czerwca godz. 12.00 Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy e-mail: , sms na nr +48660316316 lub tel. pod numerem 322589200
  • 7 czerwca godz. 12.00 - pokaz zamknięty
  • 12 czerwca godz. 11.00 - pokaz zamknięty

Spektakl Usłyszalne

Galeria, w której uwieczniliśmy piękne chwile podczas spektaklu Usłyszalne.

Klub Podróżnika - "Hongkong i Makau - w granicach niezależności"

Spotkanie z Blanką Czekalską - architektem z zawodu, fotografem i podróżniczką z pasji. Odwiedziła ze swoją rodziną 50 krajów świata. (PJM)

• 15 maja (poniedziałek) godz. 17.00

Bilety

• Bilet wstępu: 10/5zł zniżka dla Seniorów powyżej 60 r.ż. z Katowicką Kartą Mieszkańca

Klub Podróżnika - “Ziemia Święta w obrazach”

Spotkanie z Janem Gaciem, historykiem, podróżnikiem i fotografikiem, autorem książek, członkiem elitarnego klubu podróżników i odkrywców The Explorers Club w Nowym Jorku prowadzi Gabriela Łęcka. (PJM)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spotkanie będzie prowadzone z tłumaczeniem na język migowy.

Piktogram przedstawiający ikonę PJM informujący o tym, że spotkanie jest prowadzone z tłumaczem PJM i pętlą indukcyjną.

• 3 kwietnia (poniedziałek) godz. 17.00

#KATOkultura

Klub Podróżnika

Spotkanie z Kasią i Markiem Szewczykami, podróżnikami z Krakowa. Podczas spotkania dowiecie się Państwo, dlaczego warto odwiedzić Oman i dlaczego ten kraj tak bardzo różni się od innych bardzo popularnych krajów arabskich Afryki Północnej (Egipt, Tunezja, Maroko). Kasia i Marek opowiedzą, jak zorganizować wyjazd, co warto zobaczyć i dlaczego jeszcze kiedyś chcą wrócić do tego niesamowitego kraju.

Ikona symbolizująca pętlę indukcyjnąIkona symbolizująca tłumaczenie na język migowy

• 6 lutego (poniedziałek) godz. 17.00

Bilety

Otwarta Galeria za Szybą: "Mój realizm" wernisaż i wystawa prac Antoniego Długiego

Zapraszamy miłośników sztuki, ale i historii Katowic do udziału w wernisażu wystawy Pana Antoniego Długiego - lidera legendarnej, katowickiej Grupy Janowskiej.

Ikona symbolizująca tłumaczenie na język migowy

• Wstęp bezpłatny

• wernisaż: 3 lutego 2023 r. godz. 18.00
  • wystawa: 01.02 - 28.02.2023r.

• Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" ul. Krzyżowa 1, Katowice

Projekt „Usłyszalne - przestrzeń wspólnego rozumienia”

Działanie jest dostępne dla osób niesłyszących w ramach przedsięwzięcia grantowego pod nazwą „Usłyszalne - przestrzeń wspólnego rozumienia” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, programu „Kultura bez barier”
Lider projektu: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
Partner strategiczny: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partner Ponadnarodowy: ibk kubia
Partner Pozarządowy: Fundacja Kultury bez barier. Stopka z logotypami Funduszy Europejskich, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz flagą Polski.