Romantyczność 22

Grafika przedstawiająca napis Romantyczność 22 w zieleni i różu
Nasz projekt

"Romantyczność 22" to cykl warsztatów interdyscyplinarnych  dla dzieci, młodzieży i dorosłych wraz z kampanią edukacyjną w mediach społecznościowych Miejskiego Domu Kultury "Koszutka" w Katowicach mająca na celu popularyzację wiedzy na temat dwusetnej rocznicy wydania "Ballad i romansów". Nasze działania wpisują się w obchody Roku Romantyzmu Polskiego, jakim został oficjalnie ogłoszony rok 2022 - dwieście lat po wydaniu tomu poezji Adama Mickiewicza, bowiem to właśnie wydarzenie jest uznawane za początek polskiego romantyzmu. Efektem warsztatów i celem kampanii będzie inscenizowany "Maraton ballad i romansów", który zaplanowany jest na 26 października 2022 roku. Będzie to uroczysty finał naszego projektu,  podczas którego odbędzie się wspólne czytanie i inscenizowanie utworów z tomiku "Ballady i Romanse" przez zaproszonych gości, aktorów, osobistości świata kultury i życia społecznego naszego miasta, grono naszych przyjaciół i odbiorców wydarzeń MDK Koszutka oraz uczestników warsztatów. Część warsztatowa jest bardzo atrakcyjna.

Do poprowadzenia zajęć zaprosiliśmy wspaniałych artystów m.in.:

  • Zuzannę Bojdę - nagradzaną dramaturżkę i reżyserkę teatralną młodego pokolenia, która poprowadzi warsztaty teatralne,
  • Alicję Jodko - założycielkę i opiekunkę artystycznej Dziecięcej Wytwórni Filmowej - pionierskiego, autorskiego warsztatu animacji dla dzieci istniejącego od 1986 r. i działającego w Galerii Entropia we Wrocławiu, która poprowadzi warsztaty animacji obiektowej;
  • Katarzynę Łaciak - absolwentkę katowickiej ASP, edukatorkę i malarkę, która będzie prowadziła zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy zaprojektują m.in. elementy scenografii na maraton,
  • Loesje Poland, z którymi młodzież licealna z L.O. im. Sucharskiego już pracowała nad tekstami o współczesnym odbiorze utworów Mickiewicza w ramach pierwszych warsztatów kreatywnego pisania w dniu 1 czerwca. 

Grafika przedstawiająca plakat promujący projekt

Inscenizacja maratonu będzie powstawała pod okiem aktorów i instruktorów teatralnych znanych ze sceny śląskiej i nie tylko, a których nazwiska zdradzimy już wkrótce. W sumie odbędzie się ponad 20 warsztatów. Uczestnicy partycypują w kształcie projektu na niemal każdym jego etapie, w szczególności projektując elementy realizowanej kampanii.  

Zajęcia dla dzieci będą odbywały się w lipcu w trakcie akcji "Lato w mieście" MDK Koszutka zarówno w siedzibie na ul. Grażyńskiego 47, jak i w filii "Dąb" przy ul. Krzyżowej 1. Część działań warsztatowych odbędzie się także we wrześniu. Efekty działań będzie można podziwiać w naszych mediach społecznościowych: na profilu Facebook Miejskiego Domu Kultury Koszutka, a także Instagram i YouTube oraz na stronie internetowej www.mdkkoszutka.pl Finał projektu planowany jest na 26 października 2022. 

 

Projekt Romantyczność 22 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego” 

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu:

  • Izabela Jezierska pod numerem telefonu +48322589977 lub e-mail: 

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podsumowanie projektu

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania naszego projektu.

  • wersja bez audiodeskrypcji

  • wersja z audiodeskrypcją

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2022-10-26 Regulamin wydarzenia Maraton ballad i romansów.pdf
ilość pobrań: 261
Regulamin wydarzenia Maraton ballad i romansów.pdf 338.42KB zobacz
do góry