Strona główna/Działalność/Otwarta galeria za szybą

Otwarta galeria za szybą

Repujado - obrazy z folii

Grudniowa wystawa online ukazująca piękną i rzadką technikę Repujado.
Pomysłodawca wystawy - Andrzej Orlik.
Prezentacja wystawy - Dawid Bocheński.
Zapraszamy do oglądania.

„Masuria' 6. Mazurskie Inspiracje. Zbiorowa wystawa poplenerowa”

Przyroda jest autorką monumentalnych dzieł, których nie powstydziliby się najwybitniejsi artyści. To forma na wskroś doskonała i niepowtarzalna. Od wieków inspirująca, skłaniająca do zadumy, przemyśleń nad miejscem człowieka i rolą kultury w tym misterium natury. Wystawa jest pokłosiem obcowania artystów pod kierunkiem dr. Mariana Panka z malowniczym pejzażem mazurskiego pojezierza.

Wystawa prac uczestników warsztatów malarstwa i rysunku dla Seniorów

Wystawa prac uczestników warsztatów malarstwa i rysunku dla Seniorów prowadzonych przez mgr Agnieszkę Jasińską w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb". Prezentowane prace powstawały w czasie warsztatów na terenie domu kultury, jak również podczas pandemii koronawirusa w zaciszu domowych pracowni. Prace uczestniczek inspirowane są dziełami mistrzów, zdjęciami z kalendarzy i innych źródeł - wyłącznie w celach nauki. Wiersz “Nadzieja” autor i czytanie Jolanta Mackiewicz. Wiersz “Wielki błękit” autor i czytanie Jolanta Mackiewicz. Wasza łapka w górę pod filmem będzie wyrazem uznania dla pracy, którą włożyły autorki w przygotowanie swoich dzieł.

Wystawa Felicji Habdas

Felicja Habdas - LUSIA Urodziła się w pierwszy dzień wiosny 1948 roku w Bieruniu. Najpiękniejsze młodzieńcze lata spędziła, biegając po łąkach i lasach, co ukształtowało u niej miłość do przyrody, szczególnie do kwiatów. Kocha chodzić po górach - rok bez pobytu w górach to rok stracony. Przygodę z malowaniem rozpoczęła w bardzo dorosłym życiu - wzięła pędzle i po prostu zaczęła malować to, co kocha.

do góry
50 lat minęło jak jeden dzień. Obchodzimy 50 lecie istnienia MDK i już teraz zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z nasza rocznicą!