Spektakle

"Kłamstwo, które zmieniło świat"

 

Opis spektaklu:

A Ty? Kłamiesz? Jakie było Twoje ostatnie niewinne kłamstewko?

Serdecznie zapraszamy do sali Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach w dniu 20 października, gdzie zagramy dla Was spektakl impro, w którym będziemy eksplorować Wasze niewinne kłamstewka i sprawdzimy, jak mogłyby zmienić świat!

Całkowicie improwizowany spektakl na podstawie Waszych inspiracji!

Szykuje się wieczór wciągających i zabawnych historii i nie może Cię zabraknąć, bo wszystko, co się stanie na scenie, będzie w pełni improwizowane i nie powtórzy się już nigdy więcej!

Przyjdź, zapisz swoje kłamstwo na karteczce i baw się dobrze, obserwując jak kreatywność aktorów i magia improwizacji zamienia Twoją inspirację w komediowy spektakl improwizowany!

Pierwszy raz na spektaklu improwizowanym?

Nikogo nie wyciągamy na scenę, możesz spokojnie rozsiąść się na widowni i rozkoszować spektaklem tworzonym na żywo, w którym wszystkie dialogi, fabuła i muzyka są improwizowane, by po spektaklu powiedzieć „To nie mogło być improwizowane!”

Kolektyw Impro Silesia

Członkowie kolektywu to improwizatorzy, zawodowi aktorzy i muzycy, absolwenci Szkoły Impro Silesia, a swoje umiejętności szlifowali na warsztatach z najlepszymi instruktorami z Polski, Europy, USA i Kanady. Występują m.in. na deskach Teatru Korez, Teatru Rozrywki czy Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Grupa aktorów siedząca na scenie na tle czarnego dła.

Kiedy

 • 20 października godz. 19.00

Gdzie

 • Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23

Bilety

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.

Rezerwacja miejsc mailowo  

Spektakl pt. "Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty"

Spektakl teatralny dla dzieci.

Kiedy

 • 15 września godz. 18.00

Gdzie

 • Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23

Bilety

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.

Rezerwacja miejsc mailowo 

 

 

Monodram "Co modna Pani wiedzieć powinna"

Monodram Katarzyny Kołeczek w reżyserii Agaty Puszcz.

Opis spektaklu:

Co robiłaby kobieta, gdyby musiała robić wszystko, co jej każą? Czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. “Co modna pani wiedzieć powinna” to monodram Katarzyny Kołeczek w reżyserii Agaty Puszcz. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość - Katarzyna Kołeczek.

„Brawurowy tekst odgrywany przez Katarzynę Kołeczek w modnym warszawskim Klubie Komediowym. Dużo celnych i naprawdę śmiesznych obserwacji o świecie. Tym z Photoshopa i tym realnym” - Joanna Nojszewska, Twój Styl

„Ten monodramat to bardzo smacznie podana duża dawka dobrego humoru, który tak jak droga maseczka przykrywa zmarszczki powstałe w wyniku refleksji nad tym, co naprawdę ważne.” - Magda Wielgołaska, Feminoteka

Katarzyna Kołeczek

Aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Warszawianka. Związana od lat z Och Teatrem i Teatrem Polonia Krystyny Jandy oraz ze stołecznym Klubem Komediowym, w którym zajmuje się również improwizacją teatralną. Od ponad dekady gra także w filmach i serialach na Wyspach Brytyjskich. Można ją wypatrzeć w takich produkcjach jak „Ojciec Brown” (grała postać Susie, gosposi Ojca Browna) czy Bridget Jones Baby (gdzie zagrała u boku Colina Firtha).

Telewidzowie mogą ją kojarzyć z „M jak miłość”, gdzie wciela się w postać Jagody, siostrzenicy Modrego, „Ojca Mateusza”, serialu TVN „Mamy to!” i wielu innych produkcji filmowych i serialowych.
Świetnie sprawdziła się również jako prowadząca programy „Zatrzymaj chwile”, „Ale numer!” „Bake Off - Ale ciacho!”, a także opolskie DEBIUTY.

Ostatnim sukcesem aktorki jest rola Leiki w filmie fabularnym „97 minut”, gdzie zagrała u boku samego Aleca Baldwina. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok.

Kobieta siedzi na krześle w pomieszczeniu i trzyma się za głowę. w Tle stoją trzy stare pralki automatyczne.

Kiedy

 • 19 maja godz. 19.00

Gdzie

 • Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23

Bilety

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.

Rezerwacja miejsc mailowo 

Król Maciuś

Spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu grupy O!Teatr.

Opis spektaklu:

Spektakl opowiada historię chłopca, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Tych dużych i tych małych. Trudne zadanie, nieprawdaż ?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje,a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Każda z nich niesie jakieś konsekwencje, nie tylko dla nas, ale i dla innych. Uff. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty… Czy pomoże mu Felek - chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie? Pomoc się przyda na pewno, bo media donoszą, że rządzący po sąsiedzku Król  chętnie rozszerzyłby swoje terytorium o Państwo Maciusia. A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc drodzy widzowie?

Kiedy

 • 14 kwietnia godz. 18.00

Gdzie

 • Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23

Bilety

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.

Rezerwacja miejsc mailowo 

 

"Ściana" w wykonaniu Teatru Żelaznego

Zapraszamy na pierwszy w tym roku spektakl.

Opis spektaklu:

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy… Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego” uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

W popisowa rolę Klienta wciela się Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny znanym m.in. z filmu „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego.

„Ściana” w reżyserii Artura Barcisia aktora i reżysera nagrodzonego Złotą Maską, za spektakl na deskach Teatru Żelaznego pt. „Jabłko”, łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu.

 • Reżyseria: Artur Barciś
 • Autor: Sébastien Thiéry
 • Tłumaczenie: Bartosz Wierzbieta
 • Muzyka: Bartosz Ebert
 • Scenografia: Artur Barciś
 • Występują: Paweł Okraska, Bogumiła Murzyńska, Anna Wesołowska/Małgorzata Gadecka/Elżbieta Okupska, Marta Marzęcka-Wiśniewska/ Weronika Wronka, Piotr Wiśniewski

Kiedy

 • 17 marca godz. 19.00

Gdzie

 • Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23

Bilety

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.

Rezerwacja miejsc mailowo 

 

do góry