Spektakle
Monodram "Co modna Pani wiedzieć powinna"
Monodram Katarzyny Kołeczek w reżyserii Agaty Puszcz.
Opis spektaklu:
Co robiłaby kobieta, gdyby musiała robić wszystko, co jej każą? Czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. “Co modna pani wiedzieć powinna” to monodram Katarzyny Kołeczek w reżyserii Agaty Puszcz. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość - Katarzyna Kołeczek.
„Brawurowy tekst odgrywany przez Katarzynę Kołeczek w modnym warszawskim Klubie Komediowym. Dużo celnych i naprawdę śmiesznych obserwacji o świecie. Tym z Photoshopa i tym realnym” - Joanna Nojszewska, Twój Styl
„Ten monodramat to bardzo smacznie podana duża dawka dobrego humoru, który tak jak droga maseczka przykrywa zmarszczki powstałe w wyniku refleksji nad tym, co naprawdę ważne.” - Magda Wielgołaska, Feminoteka
Katarzyna Kołeczek
Aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Warszawianka. Związana od lat z Och Teatrem i Teatrem Polonia Krystyny Jandy oraz ze stołecznym Klubem Komediowym, w którym zajmuje się również improwizacją teatralną. Od ponad dekady gra także w filmach i serialach na Wyspach Brytyjskich. Można ją wypatrzeć w takich produkcjach jak „Ojciec Brown” (grała postać Susie, gosposi Ojca Browna) czy Bridget Jones Baby (gdzie zagrała u boku Colina Firtha).
Telewidzowie mogą ją kojarzyć z „M jak miłość”, gdzie wciela się w postać Jagody, siostrzenicy Modrego, „Ojca Mateusza”, serialu TVN „Mamy to!” i wielu innych produkcji filmowych i serialowych.
Świetnie sprawdziła się również jako prowadząca programy „Zatrzymaj chwile”, „Ale numer!” „Bake Off - Ale ciacho!”, a także opolskie DEBIUTY.
Ostatnim sukcesem aktorki jest rola Leiki w filmie fabularnym „97 minut”, gdzie zagrała u boku samego Aleca Baldwina. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok.
Kiedy
- 19 maja godz. 19.00
Gdzie
- Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23
Bilety
Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.
Rezerwacja miejsc mailowo
Król Maciuś
Spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu grupy O!Teatr.
Opis spektaklu:
Spektakl opowiada historię chłopca, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Tych dużych i tych małych. Trudne zadanie, nieprawdaż ?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje,a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Każda z nich niesie jakieś konsekwencje, nie tylko dla nas, ale i dla innych. Uff. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty… Czy pomoże mu Felek - chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie? Pomoc się przyda na pewno, bo media donoszą, że rządzący po sąsiedzku Król chętnie rozszerzyłby swoje terytorium o Państwo Maciusia. A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc drodzy widzowie?
Kiedy
- 14 kwietnia godz. 18.00
Gdzie
- Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23
Bilety
Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.
Rezerwacja miejsc mailowo
Spektakl Król Maciuś
"Ściana" w wykonaniu Teatru Żelaznego
Zapraszamy na pierwszy w tym roku spektakl.
Opis spektaklu:
Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy… Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.
Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego” uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.
W popisowa rolę Klienta wciela się Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny znanym m.in. z filmu „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” Krzysztofa Zanussiego.
„Ściana” w reżyserii Artura Barcisia aktora i reżysera nagrodzonego Złotą Maską, za spektakl na deskach Teatru Żelaznego pt. „Jabłko”, łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu.
- Reżyseria: Artur Barciś
- Autor: Sébastien Thiéry
- Tłumaczenie: Bartosz Wierzbieta
- Muzyka: Bartosz Ebert
- Scenografia: Artur Barciś
- Występują: Paweł Okraska, Bogumiła Murzyńska, Anna Wesołowska/Małgorzata Gadecka/Elżbieta Okupska, Marta Marzęcka-Wiśniewska/ Weronika Wronka, Piotr Wiśniewski
Kiedy
- 17 marca godz. 19.00
Gdzie
- Szkoła Podstawowa nr 33 ul. Witosa 23
Bilety
Obowiązują bezpłatne wejściówki. Maksymalnie 4 sztuki na osobę.
Rezerwacja miejsc mailowo