Strona główna/Aktualności/Jubileuszowy XV Ogólnopolski Festiwal Ekspresji

24 Kwietnia 2017

XV Ogólnopolski Festiwal Ekspresji

pod hasłem wiodącym:

„Ekspresja – intersemiotyka – polisensoryczność”

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji.

Od 15 lat Festiwal jest znaczącą imprezą naukowo – artystyczną skupiającą środowiska ludzi nauki, sztuki i kultury, a przede wszystkim edukatorów i wychowawców dzieci i młodzieży. Nasze inicjatywy koncentrują się na obcowaniu dzieci, młodzieży i dorosłych ze sztuką. W tym roku, bowiem, dedykujemy i otwieramy się na działania wszystkich generacji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także namysł naukowo-metodyczny – XV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Sztuka i edukacja. Edukacja przez sztukę”.

Istotną częścią Festiwalu Ekspresji są zawsze prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół, placówek specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, zespołów muzycznych i grup teatralnych. Przewidujemy także happeningi plastyczne, wystawy i koncerty. Nie zabraknie także warsztatów inspirujących do pracy z podopiecznymi, jak również wydobywających potencjał kreacyjny młodszych i starszych uczestników.

Szczegółowy program Jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji będzie publikowany na stronie www.festiwalekspresji.us.edu.pl po napływie akcesów. Karty zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej. Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2017 r. pod adresem: festiwalekspresji@us.edu.pl. Udział dzieci i młodzieży we wszystkich imprezach festiwalowych jest bezpłatny. Aby w pełni celebrować nasz Jubileusz planujemy poczęstunek i upominki.

Zapraszamy do odkrywania, wyrażania siebie i estetycznego przeżywania.
Plakat Festiwal Ekspresji

24 - 26 kwietnia 2017r.
Organizatorzy:
Centrum Ekspresji Dziecięcej
Biblioteka Śląska w Katowicach
Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Katedra Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Miejski Dom Kultury „Koszutka” i Filia „Dąb” w Katowicach

Kategoria: Powiązane pliki [1]