terminarz dnia 15.11.2023

Kategoria: MDK "Koszutka"
Data: 2023-11-15
MDK

Rycerze i damy w angielskich zamkach

Prelekcja Jolanty Mackiewicz - pasjonatki turystyki kulturowej, o średniowiecznych twierdzach oraz spotkanie przy angielskiej herbacie.

Kiedy

• 15 listopada (środa), godz. 17.00

Gdzie

• Miejski Dom Kultury "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach.

Wstęp

• Wstęp wolny.

#KATOkultura

Spektakl "Pojedynek" w wykonaniu Teatru Korez

Miejsce: Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice
Kategoria: Budżet Obywatelski
Data: 2023-11-15
Budżet Obywatelski / 2023-11-15

Spektakl "Pojedynek" w wykonaniu Teatru Korez

Anthony Shaffer „Pojedynek”

(tyt. oryg. „Sleuth”) 21 października 2011 r.

reżyseria i adaptacja: Radosław Dunaszewski

scenografia: Anna Niemira

kostiumy: Magdalena Dobrowolska

reżyseria światła: Sergiusz Brożek

opracowanie muzyczne: Regina Gowarzewska - Griessgraber

obsada:
Andrew Wyke - Mirosław Neinert
Milo Tindle - Artur Święs

„ Pojedynek” w adaptacji i reżyserii Radka Dunaszewskiego, jest czarną komedią, osadzoną w klimacie kina noir . Biało-czarna scenografia Anny Niemiry nawiązuje do klasyki amerykańskiego komiksu spod znaku Franka Millera i potęguje atmosferę, wszechobecnej grozy, panującej w domu głównego bohatera… Spektakl jest pojedynkiem dwóch osobowości: Andrew Wyka (Mirosław Neinert) i Milo Tindla (Artur Święs).

Pisarz powieści detektywistycznych, Andrew Wyke, zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo, wpadają w sieć pułapek zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy.

Premiera: 21 października 2011 roku

Projekt Sucharowy Teatr dla "całej Społeczności lokalnej Wełnowiec - Józefowiec" jest finansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego w Katowicach

Kiedy

• 15 listopada (środa), godz. 13.00, 18.00