terminarz dnia 01.09.2023

Data: 2023-09-01
Otwarta Galeria ZA SZYBĄ / 2023-09-01

Zuzanna Sichma i Dawid Szczybyło - wystawa rysunku

Zuza Sichma- jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach. Posiada dyplom Plastyka, specjalizacja jubilerstwo. Aktualnie studiuje na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, ukończyła pierwszy rok studiów. Rysunek, malarstwo, a także wiele innych gałęzi sztuki to jej pasja, która dzięki Mamie wykiełkowała za dzieciaka i zostanie na zawsze. Rysunki oraz dyplom, które są prezentowane na wystawie to prace wykonane w roku maturalnym podczas przygotowań do egzaminu na uczelnię wyższą, z kolei dyplom powstawał w zaciszu pracowni szkolnych pod okiem prowadzących, dlatego te prace stanowią pewien rodzaj pamiątki tego czasu dla autorki, a także jej bliskich.

Dawid Szczybyło - absolwent wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Architekt, grafik, nauczyciel rysunku. Rysunki prezentowane na wystawie to efekt pracy z kandydatami na studia architektoniczne z ostatnich pięciu lat. W swoich pracach zwraca uwagę na graficzną gęstość otaczającej nas rzeczywistości. Entuzjasta obserwacji i autorskich definicji dnia codziennego.

Kiedy

• wystawa: 1.09 - 30.09