Kalendarium

terminarz dnia 28.06.2023

IZBA (NIE) PRZYJĘĆ

Miejsce: Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice
Kategoria: Budżet Obywatelski
Data: 2023-06-28
Godzina: 17.00
Budżet Obywatelski / 2023-06-28

SPEKTAKL IZBA (NIE) PRZYJĘĆ

Po raz kolejny zapraszamy na spektakl realizowany w ramach projektu "Sucharowy Teatr dla całej Społeczności lokalnej Wełnowiec - Józefowiec" finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego w Katowicach.

Opis spektaklu:

Leniwa sprzątaczka lecząca ziołami, a gdy trzeba, biorąca na barki ciężar przetrwania szpitala, w którym pracuje,  niedysponowany lekarz ukrywany w kanciapie, haker ze swoimi umiejętnościami przydającymi się w sytuacji krytycznej czy niepozorny Mariusz, od którego zdaje się zależeć przyszłość placówki. Siłą najnowszej komedii omyłek Teatru Żelaznego są krwiste i barwne postaci, a dramaturgia przebiega zgodnie z klasycznym qui pro quo. Dynamiczna akcja przedstawienia toczy się w prowincjonalnym szpitalu, któremu grozi zamknięcie. Pacjent sprowadzony do statystyk i słupków, limity na sprzęt, dziury w budżecie i braki kadrowe, jak dobrze to znamy z autopsji lub doniesień prasowych. Temat ważki, a przedstawienie skrzy przezabawnymi dialogami, odniesieniami do kultury popularnej oraz gra z konwencją komedii romantycznej i filmu akcji. Bohaterowie bawią i wzruszają walcząc z czasem i zamieniając się rolami, byle tylko kontrola NFZ wypadła pomyślnie. Jak zakończy się pogoń za szczęśliwym finałem w towarzystwie klaunów, smerfów i supermana?

 

Kiedy

  • 28 czerwca godz. 17.00

Gdzie

  • Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach, ul. Krzyżowa 1

Wstęp

  • Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MDK „Koszutka” filia „Dąb” w dniu 13.06.2023r. od godz. 8.00 - do wyczerpaniadostępnej puli, od godz. 17.00 - do wyczerpania dostępnej puli 

#KATOkultura

do góry