terminarz dnia 06.06.2023

Data: 2023-06-06
MDK

Spektakl Usłyszalne

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu uczestników przedsięwzięcia „Usłyszalne - przestrzeń wspólnego rozumienia”

O spektaklu

(u)Słyszalne to takie, które da się usłyszeć, zobaczyć, zrozumieć. To przestrzeń wspólnego doświadczania kultury, uwrażliwienie na indywidualne procesy rozumienia tego czego się doświadcza - komunikatów, znaczeń, obrazów, poszukiwania sensów. Dzieci zapraszają nas do swojego świata, w który się wsłuchujemy w przestrzeni domu kultury. Opowiadają nam o sobie. Spektakl powstał w efekcie warsztatów, które rozpoczęliśmy w lutym. W warsztatach muzykoterapetycznych, choreograficznych oraz teatralnych biorą udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Dla Dzieci Niesłyszących i Słabo słyszących w Katowicach. Dzieci uczą, bawią i arte-terapeutyzują się pod opieką Jagody Plackowkiej, Sary Knapik-Szwedy (muzykoterapeutki), Pawła Zaufala (choreo), Marcina Drzagi i Madi Rostkowskiej (teatralne). Podczas warsztatów posługujemy się zarówno polskim językiem fonicznym, Polskim Językiem Migowym, elementami pantomimy, mową ciała. Jest z nami tłumaczka PJM Karolina Rogowska.

Kiedy

• 6 czerwca godz. 12.00 Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy e-mail: , sms na nr +48660316316 lub tel. pod numerem 322589200
  • 7 czerwca godz. 12.00 - pokaz zamknięty
  • 12 czerwca godz. 11.00 - pokaz zamknięty