terminarz dnia 30.03.2023

Warsztaty Tworzenia i ozdabiania wianków wielkanocnych

Miejsce: Koszutka
Kategoria: MDK "Koszutka"
Data: 2023-03-30
MDK

Seniorze do dzieła!

Zapraszamy na warsztaty, podczas których stworzycie swoje niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Dzięki nim Wasz świąteczny wystrój nabierze magicznego i indywidualnego charakteru.

Kiedy

• 30 marca (czwartek) godz. 11.00

Gdzie

• Miejski Dom Kultury "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach

• sekretariat ul. Grażyńskiego 47
  • telefonicznie +48322589200
  • mailowa

#KATOkultura

Opowieści o sztuce: Świat kobiecym okiem - damy z farbami

Miejsce: Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice
Kategoria: Filia "Dąb"
Data: 2023-03-30
Filia

Opowieści o sztuce: Świat kobiecym okiem - damy z farbami

Zapraszamy na spotkanie dla wszystkich pasjonatów sztuki prowadzone przez Panią Jolantę Mackiewicz:
"Słynna Włoszka, Sofonisba Anguisola, otwiera korowód kobiet stojących przy sztalugach. Następnie tajemnicza Holenderka Judyta Leijster, której płótna bardzo długo przypisywano Halsowi, u którego się uczyła. Po niej mistrzyni pasteli Rosalia Carriera oraz zapomniana i odkryta Angelika Kaufman, pierwsza kobieta uznana przez Akademię Sztuk Pięknych w Londynie. Pojawią się tez zdolne Francuzki: Elizabeth Lebrun oraz Berthe Morrisot, jedyna impresjonistka wśród mężczyzn. Nie może zabraknąć wybitnych Polek - oczywiście Olga Boznańska i Zofia Stryjeńska. Skandalizująca Rosjanka Tamara de Lempicka, która podbiła Amerykę, ma obecnie dużą wystawę w krakowskim Muzeum Narodowym. Jest miejsce dla ekscentrycznej Fridy Kahlo. Na końcu podwójna niespodzianka - włoska katowiczanka Ewa de Iulis - Błaszak. Jest wszechstronna wykonuje pastele, rysunki i obrazy olejne. I niezwykła seniorka z Grupy Światło działającej MDK "Koszutka" filia "Dąb" - Kazimiera Burnóg."

Obowiązują wcześniej wykupione bilety dostępne w sekretariacie MDK "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach.

Szczegółowe informacje można uzyskać w MDK "Koszutka" filia "Dąb" lub pod numerem 608 549 089.

• Wstęp: 10 zł/5 zł dla osób powyżej 60 r.ż. z KKM

Kiedy