terminarz dnia 20.03.2023

Data: 2023-03-20
Festiwal / 2023-03-20

Katowickie Spotkania z Bajką 2023

Cykl wydarzeń tworzonych we współpracy katowickich Domów Kultury objęty  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Katowickie Spotkania z Bajką 2022 są przedsięwzięciem zainicjowanym i organizowanym w ramach wspólnych działań katowickich domów kultury. Wydarzenie to ma na celu popularyzację polskich bajek, edukację poprzez bajkę, propagowanie literatury i czytelnictwa oraz uruchomienie aktywności twórczej dzieci i młodzieży inspirowanej bajką. Szeroka gama propozycji warsztatowych, spektakli teatralnych, spotkań z bajkopisarzem, projekcji filmowych, konkursu literackiego  dla najmłodszych, młodszych, a także rodzin z dziećmi będzie wsparciem dla integracji dzieci i młodzieży w poszczególnych dzielnicach oraz między nimi.

Wydarzenia w MDK "Koszutka" przy ul. Grażyńskiego 47

20.03. godz. 9.30

• Spektakl dla dzieci pt. "Król Maciuś" w wyk. GRUPY O!TEATR z Jaworzna - cena: 16,00 zł /os.

Wydarzenia w MDK "Koszutka" filia "Dąb" przy ul. Krzyżowej 1

20.03. godz. 17.00

• Tworzymy książkę artystyczną - warsztaty dla babć i dziadków z wnukami - wstęp wolny - zapisy.

Salon Artystyczny

Miejsce: MDK "Koszutka"
Kategoria: Salon Artystyczny
Data: 2023-03-20
Salon Artystyczny / 2023-03-20

O Koszutce w (o)powieści.

O tym, jak ciekawą dzielnicą jest Koszutka, przekonamy się, wybierając się na spotkanie autorskie, promujące książkę „My z Koszutki”. Autor - Ryszard Lenc, z Koszutką związany jest od pierwszego roku życia. Koszutka to dla niego pewien synonim - stylu życia i przyjaźni. Miejsce rzeczywiste, ale i nieco baśniowe. Autor w swoim dorobku ma m.in.: publikację trzech tomów opowiadań - „Ja, Wittgenstein”, „Chimera” i „Ostatni ogród”, a także powieści - „W cieniu Golgoty”. Prowadzenie Hanna Grabowska-Macioszek.

Kiedy

• 20 marca (poniedziałek) godz. 17.00