terminarz dnia 23.03.2022

Data: 2022-03-02 - 2022-03-31
Otwarta Galeria ZA SZYBĄ / 2022-03-02

KATOWICE - BARWY DZIELNIC

Od 02.03 zapraszamy na wystawę grupy malarskiej POCOIDLAKOGO z Miejskiego Domu Kultury "Południe" w Katowicach.

WSTĘP BEZPŁATNY

Albania - piękna nieznajoma z muzyką w tle

Miejsce: Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice
Kategoria: Filia "Dąb"
Data: 2022-03-23
Filia

W obiektywie z muzyką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Pasławskim - fotografem i podróżnikiem, który o Albanii mówi tak:

"Opowieścią  „ALBANIA - piękna nieznajoma” chcę pokazać Albanię - kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy - jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierzamy wraz z rodziną od lat kilkunastu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko - niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki. Pokażę Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem. Jednocześnie zamierzeniem naszym jest udowodnić, iż... nie taki diabeł straszny. To nie dziki kraj, do którego strach wjechać, jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią zbliżony do województwa mazowieckiego) gładkich, jak stół dróg oraz totalnych bezdroży, spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, mamy wśród Albańczyków wielu znajomych. Chcę podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służę  „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię."

Wstęp

• Bilet wstępu: 10zł / 5zł zniżka dla Seniorów pow. 60 r.ż. z Katowicką Kartą Mieszkańca.
  • Liczba miejsc na ograniczona. Obowiązują zapisy w sekretariacie MDK "Koszutka" filia "Dąb" lub pod numerem 608 549 089.

#KATOkultura