Strona główna/Aktualności/DEKONSTRUKCJA - wernisaż i wystawa

DEKONSTRUKCJA - wernisaż i wystawa

10 Maja 2024

DEKONSTRUKCJA - wernisaż i wystawa

W maju zapraszamy na wystawę "DEKONSTRUKCJA" na ktorej podziwiać będzie można malarstwo i rysunek Marty Techman-Poloczek.

Wernisaż wystawy 10 maja o godzinie 18.00

Kilka słów o autorce:

Marta Techman-Poloczek, urodzona w Katowicach.

Dyplom ASP w Katowicach w 2004 roku w pracowni znanego plakacisty Romana Kalarusa.

Początkowo projektowała plakaty, które zdobyły publikę na całym świecie (Japonia, Belgia, Niemcy), jednak jej serce skradły rysunek i malarstwo. Z drugiego i trzeciego wykształcenia akademickiego pedagog arteterapeuta i dziennikarka po szkole komunikacji społecznej. Na co dzień pracuje jako grafik, sztuka jest dla niej formą oderwania od marketingowej rzeczywistości świata reklamy.

Od jakiegoś czasu stara się połączyć szybką i lekką kreskę rysunkową z abstrakcyjnym patrzeniem na świat. Daje jej to podstawę do rozmowy o tym, jak inny widzą świat, czym dla nich jest to, co stara się tworzyć. Wychodzi z założenia, że tworzenie sztuki dosłowne nie daje dużego pola do rozmowy o tym, jacy jesteśmy i co jest dla nas ważne jako odbiorcy dzieł. Bo to odbiorca jest tu najważniejszy. Przez pokazanie na płótnie i papierze emocji Marta Techman-Poloczek stara się wywołać w widzach proces zastanowienia czym jest dla nich to, co tworzy. Dlatego nazwa wystawy „Dekonstrukcja” nawiązuje do dekonstrukcjonizmu Paula Derridy, który zaznaczał, że istnieje wolność znaku i interpretacji utworu.

W swoich pracach wykorzystuje kolor, mocniejsze pociągnięcia pędzlem lub szybką kreskę, przechodząc płynnie od rysunku akademickiego do zacierania granic w abstrakcyjnych obrazach, w których czasem dostrzec można wizje każdego, kto je ogląda. Jej prace są zarazem osobiste i uniwersalne.

Kiedy

  • wernisaż: 10.05 (piątek) godz. 18.00
  • wystawa: 8.05-29.05

Gdzie

  • Miejski Dom Kultury "Koszutka"  filia "Dąb"w Katowicach, ul. Krzyżowa 1

Wstęp

  • WSTĘP WOLNY

#KATOkultura

do góry