Strona główna/Aktualności/Z dedykacją dla Seniorów

Z dedykacją dla Seniorów

26 Stycznia 2017
 

Koncert retro pt. „Bodo Cafe” - piosenki z filmów i kabaretów dwudziestolecia międzywojennego.

W programie piosenki retro z filmów i kabaretów dwudziestolecia międzywojennego w pięknych aranżacjach, które przeniosą słuchaczy w tamte czasy

Scenariusz: Witold Pelka
Reżyseria: Magdalena Gnatowska
Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej
Aranże: Krzysztof Kołodziej, Agnieszka Śliwińska, TangoStan Quintet
Choreografie i ruch sceniczny: Nadia Mazur

Wykonawcy:
Katarzyna Konieczna – sopran / rola aktorska
Ewelina Sobczyk – sopran / rola aktorska
Łukasz Kostka - bas-baryton / rola aktorska
Patryk Pawlak - rola aktorska

Piotr Kucharz – kontrabas / rola aktorska
Agnieszka Dancewicz – skrzypce
Karol Grzeszczuk – akordeon
Justyna Służalec – fortepian
Emilia Krzyżanowska - fortepian
Krzysztof Kołodziej – gitara

“Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną. 

Spektakl muzyczny “Bodo Café” przenosi publiczność do międzywojennej Warszawy, by przypomnieć atmosferę ówczesnych kabaretów i teatrów rewiowych oraz brzmienie dawnych przebojów srebrnego ekranu. 

WYJĄTKOWY SPEKTAKL MUZYCZNY

Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń.

Jedynie w Bodo Café można spotkać wszystkowiedzącego kelnera i ognista tancerkę flamenco wraz z szeregiem barwnych postaci rodem z przedwojennych kabaretów, posłuchać najpiękniejszych sentymentalnych piosenek i przeżyć jedyną w swoim rodzaju terapię przez …TANGO!

PRZEDWOJENNEJ PIOSENKI CZAR

Postacią, wokół której zbudowano repertuar tego niecodziennego spektaklu jest Eugeniusz Bodo – kultowa gwiazda przedwojennych filmów, teatru i estrady. Aktor-amant o czarującym uśmiechu i ujmującym sposobie bycia, obiekt westchnień dam sprzed ośmiu dekad.

Znakomici artyści - śpiewacy oraz zespół TangoStan Quintet, sięgają do przebojów filmowych i rewiowych wykonywanych przez największe gwiazdy 20-lecia międzywojennego. Przypominają znane tanga, foxtroty, walczyki; szlagiery takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex appeal” czy „Zimny drań”, którym Bodo dał nieśmiertelność.

Bodo Café” stanowi pomost do świata znanego z trzeszczących płyt i rozmigotanych, czarno-białych filmów, zapewniając publiczności wyśmienitą rozrywkę.

26 stycznia godz. 17.00
MDK "Koszutka"

ul. Grażyńskiego 47
Wstęp wolny.

 

do góry