Strona główna/Aktualności/XVII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji

XVII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji

13 Maja 2019

XVII Ogólnopolski Festiwal EkspresjI
pod hasłem „Sztuka tworzenia”
13-14-15 maja 2019 r.

organizowany przez
Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Katedra Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach,
Bibliotekę Śląską w Katowicach
Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach

Serdecznie zapraszamy  do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji, odbywającego się w dniach 13-15 maja 2019r.

Festiwal niezmiennie zachowuje swój naukowo–artystyczny charakter i to, co bardzo nas cieszy, zajmuje trwałe miejsce na kulturalnej mapie Katowic, a przede wszystkim zapisuje się w pamięci uczestników minionych edycji. W tym roku pragniemy przyglądnąć się „Sztuce tworzenia”, zwrócić uwagę na różnorodne wymiary obcowania ze sztuką i szeroko pojętej twórczości i jej  uwarunkowania oraz możliwości wykorzystania sztuki w obszarze wsparcia rozwoju, edukacji, terapii czy profilaktyki. Mamy nadzieję, że proponowana tematyka spotka się z Państwa zainteresowaniem, a tym samym zachęci do podzielenia się doświadczeniami, zrealizowanymi projektami czy wynikami eksploracji badawczych. Taka wymiana praktyk, inspiracji i opisania efektów możliwa będzie podczas Sesji Naukowej w dniu 14 maja 2019 r.
w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Chcąc kontynuować idee i tradycje Festiwalu, w tym roku także przewidujemy prezentacje artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne) młodzieży i  dzieci z przedszkoli, szkół, placówek specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej. Prezentacje odbywać się będą podczas dwóch dni 13 i 15 maja w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach.

Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych jest nieodpłatny, a informacje
o programie można znaleźć na stronie www.festiwaleskspresji.us.edu.pl lub zapytać:

Wyrażamy nadzieję na wspólny, twórczy czas.
Komitet Organizacyjny XVII OFE
festiwalekspresji@us.edu.pl