Strona główna/Aktualności/X Święto Stepowania - Koncert Jublieuszowy Aura Ostatniej (..)

X Święto Stepowania - Koncert Jublieuszowy Aura Ostatniej Dekady

12 Listopada 2022

O święcie

„Święto Stepowania” to dwudniowe spotkanie steperów z całej Polski. Stepowanie to wystukiwanie rytmu specjalnymi butami z blaszkami. W ostatnich latach ta technika taneczna coraz prężniej rozwija się w różnych ośrodkach i szkołach stepowania w naszym kraju. Pierwsze Święto odbyło się w 2012 roku z inicjatywy Moniki Polan - Zbączyniak, która przez wiele lat prowadziła grupę stepującą Tap Dance Katowice w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach. Wydarzenie to stało się cykliczną imprezą gromadzącą pasjonatów stepowania z różnych miejsc Polski. Każde Święto otwierają warsztaty prowadzone przez Gościa Specjalnego dla grup o różnym stopniu, zaawansowania, a podsumowaniem jest wspólny koncert na deskach MDK „Koszutka”.

Do tej pory warsztaty prowadzili:

Andrzej Jakubczyk, Dariusz Dudzik, Mirek Spacil z Czech, Anula Kołakowska, Pascal Hulin, Otto Koci z Czech, Kostiantyn Zhaivoronok z Ukrainy, Chris Ernest z Wielkiej Brytanii, Igor Bezdieniezhnykh z Czech, Marta Aulicka z Pragi, Anna Dee-Dee Machova z Pragi.

Na scenie wystąpili:

Na scenie prezentowali się wspaniali steperzy z całej Polski, w tym: Tomasz Pałasz, Beata Kędzia-Sowa ze swoją Szkołą Stepowania MyTap w Krakowie, Karol Drzewoszewski i jego Akademia Stepowania w Gdyni, Wrocławska Stepownia z prowadzącym Dariuszem Dudzikiem, Royal Dance Center z Opola pod wodzą Tomasza Nawrockiego, Prywatne Studio Baletowe Terpsychora z Katowic prowadzone przez Izabelę Popluc-Chwastecką, podopieczni Jolanty Chavez z Pałacu Młodzieży w Katowicach, przedstawiciele Studia Musicalowego Step Tomasza Micha, wychowankowie Jiriny Nowakowskiej ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, Jakub Koci, reprezentanci Szkoły Stepowania Tip Tap Anuli Kołakowskiej z Warszawy. Ostatnie święto, ze względu na pandemię, odbyło się on-line.

Tegoroczna edycja

W tym roku ponownie odbędzie się w MDK „Koszutka” oraz po raz pierwszy, w Swing City Katowice. To spotkanie jest wyjątkowe, bo jubileuszowe! Będzie możliwość poznania nowych ciekawych technik tanecznych i rytmicznych oraz spotkać się na wspólnym koncercie zatytułowanym „Aura ostatniej dekady”.

Nasi tegoroczni Goście Specjalni i instruktorzy prowadzący tastery.

Beata Kędzia-Sowa (MyTap Kraków), Magdalena Smoławska (MyTap Kraków), Michał Wierzbowski (Tip Tap Warszawa), Filip Brzeziński (Tip Tap Warszawa), Dariusz Dudzik (Wrocławska Stepownia), Katarzyna Krych (Swing City Katowice), Anna Tkacz (Swing City Katowice), Alicja Koćwin (Studio Musicalowe Step Tomasza Micha Chorzów), Hanna Pokrason (Ukraina), Kostiantyn Zhaivoronok (Ukraina).

Plan X Święta Stepowania

 1. 11 listopada godz. 17.00 w siedzibie Swing City Katowice (ul. Sokolska 31)
  • historia stepu obrazowana filmami, Potańcówka i jamowanie.
 2. 12 listopada Miejskiego Domu Kultury „Koszutka’ w Katowicach (ul. Grażyńskiego 47)
  • od godziny 8.30 warsztaty w formie 10 tasterów, prowadzonych przez 10 instruktorów - poziom OPEN (zapisy on-line, wszelkie informacje MDK Koszutka)
  • godzina 18.00 - Jubileuszowy Koncert „Aura Ostatniej Dekady”

Kiedy

 • 12 listopada godz. 18.00

Gdzie

 • Miejski Dom Kultury "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach

Bilety

 • Wstęp dla publiczności bezpłatny.

Patronat medialny:

Jest nam niezwykle miło poinformować, że patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęły:

Logo TVS

Logo Radio eM

 1. Telewizja TVS https://tvs.pl/ 
 2. Radio Em https://www.radioem.pl/
 3. Goniec Górnośląski https://goniec-gornoslaski.pl/
 4. Dziennik Zachodni https://dziennikzachodni.pl/
 5. Portal Nasze Miasto https://naszemiasto.pl/

Partnerzy wydarzenia:

logo sklepu Bloch

 1. Sklep Bloch https://eu.blochworld.com/pl

#KATOkultura

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
docx 2022-11-14 Regulamin wydarzenia Święto Stepowania.docx
ilość pobrań: 16
Regulamin wydarzenia Święto Stepowania.docx 23.15KB -

do góry