Strona główna/Aktualności/Wystawa "W poszukiwaniu urodzaju. Malarskie zmagania (..)

Wystawa "W poszukiwaniu urodzaju. Malarskie zmagania Łukasza Szostkiewicza"

9 Grudnia 2022

Wystawa "W poszukiwaniu urodzaju. Malarskie zmagania Łukasza Szostkiewicza"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia wraz z nami udziału w wernisażu niecodziennej wystawy "W poszukiwaniu urodzaju. Malarskie zmagania Łukasza Szostkiewicza".

Autor prac pisze o sobie:

"Żyję sztuką, otaczam się nią, kreuję i tworzę. Skąd wzięła się w moim życiu ta pasja? Z licealnych lekcji historii sztuki, chęci poznawania kolejnych artystów, nowych kierunków, stylów. Z początkowej fascynacji fotografią. Jednocześnie, z pierwszych własnych rysunkowych i malarskich martwych natur. Z coniedzielnych wizyt w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie i pierwszego spotkania z mroczną twórczością Beksińskiego. Z obecności w Muzeum Częstochowskim, gdy jeszcze mieściło się na ul. Katedralnej. Z jasnogórskiej Drogi Krzyżowej Dudy-Gracza, ze "złotej" Drogi Krzyżowej Kweclicha w parafialnym kościele. Ze złota Klimta, czerwieni Tetmajera, ważki Mehoffera, z wiszącego mięsa Rembrandta...

Jestem malarzem, czasem grafikiem. Introwertykiem zmagającym się sam ze sobą, by bywać artystą.
Wciąż poszukuję swojej drogi, malując człowieka, romansując z abstrakcją. Mami mnie ciepło złota i struktura surowego drewna. Męczy mnie płótno, maluję więc na deskach i płytach jak moi mistrzowie - Duda-Gracz i Beksiński.

Z drugiej strony jestem muzealnikiem ta praca sprawia, że każdego dnia mogę jeszcze głębiej wkradać się w ten nigdy do końca nieodkryty, barwny, niezwykle interesujący świat historii sztuki.

Poznaję, uczę się, obserwuję, tworzę, wciąż poszukując Sztuki w życiu.

Zapraszam Cię do mojego świata, do świata moich wizji i tego co mnie zachwyca i inspiruje."

Wstęp

  • Wstęp bezpłatny

Kiedy

  • Wernisaż: 9 grudnia, godz. 18.00
  • Wystawa: 2.12 - 31.12

Gdzie

  • Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" ul. Krzyżowa 1, Katowice

 

#KATOkultura

do góry