Strona główna/Aktualności/Wieczór z Euterpe w MDK "Koszutka" w Katowicach, czyli (..)

Wieczór z Euterpe w MDK "Koszutka" w Katowicach, czyli Finał Konkursu Literackiego "Śląski Shakespeare"

30 Marca 2012

Dnia 30 marca 2012 roku o godzinie 17:00 odbędzie się Gala Finałowa Konkursu "Śląski Shakespeare", której organizatorem jest katowicka Fundacja Młodzi Twórcy im. Prof. Piotra Dobrowolskiego, a partnerem tego przedsięwzięcia Miejski Dom Kultury "Koszutka".

Na Konkurs nadesłano prace z całej Polski. Są to wiersze, scenariusze filmowe i teatralne, których fragmenty zostaną zaprezentowane.

Gospodarzem wieczoru będzie znany aktor Teatru Śląskiego Jerzy Kuczera.

Podczas Gali zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu, których prace zostały najwyżej ocenione przez profesjonalne jury : Katarzynę Młynarczyk, Prezesa Związku Literatów Polskich Oddział Katowice - Prezydenta Katowickiej Sceny Poezji ; Bernarda Krawczyka, wybitnego i lubianego aktora scen Śląska, Zagłębia i filmu, dr Annę Dobrowolską Prezes Fundacji oraz Piotra Zieglera.

Finał Konkursu "Śląski Shakespeare" objął Patronatem Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, a także Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok. Pan Prof. dr hab. Jan Malicki , dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach objął Patronatem Honorowym działalność Fundacji, jednocześnie przeznaczył dla Laureatów Konkursu nagrody rzeczowe w postaci albumów dzieł Jerzego Dudy-Gracza.

Jednym z gości będzie Krzysztof Tomanek, autor głośnego debiutu poetyckiego zatytułowanego "Zaimek tutaj".

Galę uświetni również recital piosenek aktorskich i poetyckich aktorów "Teatru Bezpańskiego" pod opieką artystyczną Marleny Hermanowicz.

Galę zaszczycą swą obecnością przedstawiciele władz samorządowych oraz świata kultury i nauki.
Na zakończenie dla miłych gości przygotowany będzie uroczysty poczęstunek.

Zapraszamy wszystkich chcących spędzić piątkowy wieczór pełen wyjątkowej poezji i muzyki.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz