Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy zdjęć Kamila Myszkowskiego

Wernisaż wystawy zdjęć Kamila Myszkowskiego

2 Września 2016
 

Zapraszamy 2.09 na godz. 18.00 na wernisaż wystawy zdjęć Kamila Myszkowskiego  pt. "Nie jestem tą samą rzeką". Wystawę będzie można oglądać w Galerii "Za Szybą" w dniach 2.09 - 30.09.2016.

O WYSTAWIE:

Autoportret to rodzaj lustra, w którym zatrzymuje się chwila obecna, w którym możliwe jest dostrzeżenie najgłębszych pokładów emocjonalnych autora. Autoportret odpowiada na pytania: „kim jestem?”, „co jest we mnie?”, „czego się boję?”, „co jest mi bliskie?”, „co mnie rani?”, „jak się zmieniam?”. Autoportret, który prezentuję podczas wystawy „Nie jestem tą samą rzeką” osadzony jest najbliżej mojego wnętrza, najbliżej duszy.

Wystawa to cykl swoistych zwierciadeł, którymi odnoszę się do procesu przemiany wewnętrznej.  Idea zestawu zrodziła się w połowie 2014 roku, wtedy też powstały pierwsze fotografie. Fotografowanie samego siebie było zabiegiem trudnym, bo wymagało całkowitego odsłonięcia się przed sobą i potencjalnym widzem. W trakcie dwóch lat dokumentowania swoich wizerunków zdejmowałem maski, wtapiałem się w otoczenie, rozmawiałem z samym sobą, próbując odnaleźć siebie w nurcie rzeki – zmiany.

Po dwóch latach przychodzi najtrudniejszy element tworzenia, prezentacja fotograficznego efektu. Nie ma jednak obawy przed odbiorem, ponieważ najważniejszym odbiorcą jestem ja i to ja najwięcej z tej wystawy wyniosę. Nie jestem taki sam jak na początku, gdy postanowiłem rozpocząć studium nad sobą samym. Nie mam już w głowie tamtych myśli, nie jestem tą samą rzeką…

O AUTORZE:

Kamil Myszkowski – fotograf, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem i współzałożycielem Grupy Fotograficznej „Poza Kadrem” działającej przy Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne współpracując z różnymi instytucjami. Autor licznych wystaw indywidualnych, uczestnik wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum Miejskiego w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Odbywa staż kandydacki w Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Śląski.

Podobne wiadomości:

do góry