Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Pyrskały połączony z (..)

Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Pyrskały połączony z koncertem Erith

7 Kwietnia 2017
Miejski Dom Klultury "Koszutka" filia "Dąb" oraz galeria ZA SZYBĄ zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Pyrskały pt. "Bezkres". W czasie wernisażu odbędzie się koncert Erith.


Joanna Pyrskała 

Rocznik 88, pochodzi z Bielska-Białej. Malarka, stylistka wnętrz. Obecnie mieszka w Hadze. Absolwentka bielskiej POSSP (Reklama Wizualna), BWS im. J. Tyszkiewicza (inż. Architektury Krajobrazu). Kursy i warsztaty artystyczne, z zakresu dekoracji wnętrz, odnawiania mebli, tworzenia logotypu. Współpracowała z BoConcept w Katowicach oraz deweloperem Murapol, dla którego ze studiem projektowym Symetrium zaprojektowała mieszkania pokazowe w Katowicach i Tychach. Tworzy na indywidualne zamówienia- głownie w kraju i w Holandii, współpracuje z architektami wnętrz. Głowa pełna pomysłów, zamiłowanie do otaczającego piękna, czerpanie inspiracji z przyrody i organicznych form, eksperymentowanie z fakturą, technikami, kolorem. Poprzez liczne podróże w różne zakątki świata i doświadczenia zawodowe, najbliższy jej malarstwu jest ekspresjonizm abstrakcyjny (nazywany też szkołą nowojorską), tendencja Color field painting, inaczej opisując- malarstwo barwnych płaszczyzn. Abstrakcyjna forma ma wyrażać nieskończoność, iluzję nieograniczonych przestrzeni.

Kilka słów artystki odnośnie wystawy:
"Bezkres będący synonimem morza, ogromu i głębi, najbardziej oddaje charakter obrazów, które zamknęłam w serii pod tym tytułem. Pojęcie wody związane jest z podświadomą sferą psychiki. W odbiorze bardzo duże znaczenie ma kolor, jej wielkość i stan. Szczególnie morze odgrywa na mnie spory wpływ, stąd ten motyw często pojawia się w moim malarstwie. Wzburzenie wody, piętrzenie się, wielkie fale – wywołują niepokój i jednocześnie fascynację. Kiedy morze jest spokojne, wycisza i umysł. Mieszkam i tworzę głównie w Hadze, nad morzem, zatem w życiu prywatnym także towarzyszy mi ono cały czas. I za każdym razem idąc brzegiem morza, podziwiam jego bezmiar i ogrom, monumentalność. Siłę, którą w sobie ma." Obrazy powstawały w latach 2015-2016.


Erith 

Jest artystką niezależną. Sama tworzy teksty i muzykę, a jej solowe koncerty stanowią inspirację dla wielu innych młodych muzyków. Przez swoją szczerość i autentyczność, coraz częściej nazywana jest 'hippisem' XXI w. Jej występy na żywo to niezwykła podróż do magicznego świata, z którego trudno jest później wrócić do rzeczywistości. To, że Erith totalnie wyróżnia się na polskim rynku muzycznym potwierdziły jej zeszłoroczne koncerty na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, czy Samsara Festival Europe(HU).
Młoda gliwiczanka ma też za sobą supporty m.in. przed Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx'em i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Wernisaż z koncertem odbędzie się 7 kwietnia, godz. 18.00
wstęp wolny!
Wystawa potrwa do 30 kwietnia

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
ul. Krzyżowa 1
Katowice

Podobne wiadomości:

do góry