Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy Iwony Wander, Anny Wołoch, Adama (..)

Wernisaż wystawy Iwony Wander, Anny Wołoch, Adama Musielaka "369 dobro, prawda, piękno"

10 Marca 2017

Wystawa „369”

369 to trzecia wystawa śląskiego trio : Woloch - Musielak - Wander. Fotograficy w tym projekcie dotykają tematów metafizycznych. Jednak główna rolę wciąż odgrywa człowiek w wielu kontekstach. Poprzez nawiązanie do Triady Platona, a przez to do uniwersalnych wartości/idei jakimi są Prawda, Dobro i Piękno autorzy zapraszają sfotografowane osoby
i odbiorców wystawy do zadania sobie pytania co jest dla nich Ważne w życiu.

Wystawa 369 jest częścią projektu „Darmowy Portret Fotograficzny”, którego idea powstała 3 lata temu z potrzeby artystycznego wyrażenia siebie poprzez fotografie. Już po raz trzeci artyści mieli przyjemność fotografować zwyczajnych ludzi w niezwyczajnym otoczeniu jakim jest Nikiszowiec. Projekt realizowany jest podczas festiwalu „OFF” wtedy też fotograficy mają okazję spotkać ludzi z całej polski a nawet świata.

Jak mówią autorzy „do zobaczenia w sierpniu- Ty też możesz stać się częścią tego projektu”

Autorzy:

Iwona Wander /DOBRO/
Urodzona zdecydowanie za wcześnie jak na swój wiek. Ekonomistka. W poszukiwaniu siebie trafiła do Krainy Fotografii, została i czuje się wspaniale. Jako fotograf uczestniczy w wielu projektach artystycznych i społecznych. Współzałożycielka katowickiej Grupy Fotograficznej ZASPA. Członek Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Anna Wołoch / P R A W D A /
Jej nieustannym źródłem fascynacji, obserwacji i inspiracji jest Człowiek. Jest socjologiem i arteterapeutą. Fotografia daje jej możliwość przetwarzania emocji na obrazy. Zdjęcia publikuje na blogu (www.annawoloch.wordpress.com) krążąc pomiędzy słowem a obrazem.
Jej zdjęcia prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Współzałożycielka katowickiej Grupy Fotograficznej ZASPA.

Adam Musielak /PIĘKNO/
Niepoprawny optymista, którego fascynuje życie, jego drobne elementy, które sam lubi celebrować. Fotografuje bo jest ciekawy jak to będzie wyglądało na zdjęciu. Od zawsze zaciekawiony człowiekiem, dlatego też to on jest głównym bohaterem jego fotografii. Projekty fotograficzne, w których brał udział opisuje na swoim blogu (adammmusielak.wordpress.com). Członek katowickiej Grupy Fotograficznej ZASPA.

 

galeria ZA SZYBĄ MDK "Koszutka" filia "Dąb"

ul. Krzyżowa 1 Katowice

10.03. godzina 18.00

Podobne wiadomości:

do góry