Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy "Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty (..)

Wernisaż wystawy "Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie"

7 Czerwca 2024

Wernisaż wystawy "Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie"

Zachęcamy do przeczytania relacji z wernisażu wystawy prac autorstwa Piotra Figla - malarza, poety, fotografa, performera.

Notka o wernisażu

W piątkowy wieczór, 7 czerwca, w przestrzeni Otwartej Galerii za Szybą odbył się wernisaż wystawy pt. "Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie" autorstwa Piotra J. Figla, uznanego artysty malarza, rzeźbiarza, muzyka, pisarza, performera. Wieczór pełen sztuki, inspiracji i rozmów przyciągnął miłośników malarstwa, oraz przedstawicieli lokalnej społeczności.

Wchodząc do galerii, goście od razu zostali otoczeni przez pulsujące kolory i dynamiczne formy, które stanowią znak rozpoznawczy twórczości artysty. Każde dzieło na wystawie emanuje energią, a jednocześnie zmusza do refleksji, prowokując różnorodne interpretacje.

Podczas otwarcia wernisażu, przedstawicielka Filii Dąb przywitała zebranych i przedstawiła sylwetkę artysty. "Piotr Figiel to artysta, który nie boi się eksperymentować z kolorem i formą. Jego prace to nie tylko uczta dla oczu, ale również głęboka podróż w świat emocji i myśli" – mówiła.

Sam artysta również zabrał głos, dziękując wszystkim za przybycie, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi jego twórczej drogi. Zwrócił uwagę na to, że jego obrazy są kompletne – zarówno to co na nich jak i ich rama stanowią jedno. Prace te są wyrazem wewnętrznej wolności i eksploracji nieznanych zakamarków wyobraźni. Każdy z nich opowiada inną historię, a tworzenie sztuki to dla Piotra Figla proces nieustannego odkrywania.

Goście mieli okazję porozmawiać z artystą, zadając pytania o inspiracje, techniki malarskie i proces twórczy. Figiel chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami, podkreślając, że każdy obraz to dla niego unikalna podróż.

Wieczór zakończył się rozmowami i gratulacjami dla artysty, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wystawa Piotra Figla, pełna barwnych abstrakcji, będzie dostępna dla zwiedzających do 26 lipca br.

autor wystawy Piotr Figiel stojąc mówi do mikrofonu. W ręce trzyma kwiaty

Kiedy