Strona główna/Aktualności/Warsztaty street art

Warsztaty street art

29 Czerwca 2015
 

Zapraszamy dzieci (wiek + 10), młodzież i dorosłych na warsztaty podczas których przekształcimy stary, zaniedbany mur w dzieło sztuki. Wspólnie ze znanymi na śląsku artystami z Fundacji Modro - z Moną Tusz i Raspazjanem stworzymy mozaikę. Warsztaty bedą odbywać się codziennie od 29.06 do 5.07. w godz. 12.00-16.00.

Udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem tel: +48608549089 lub e-mailem: filiadab@mdkkoszutka.pl. Uczestników prosimy o wypełnienie KARTY UCZESTNICTWA. 

O PROWADZĄCYCH WARSZTATY:

MONA TUSZ to przede wszystkim malarka uliczna, która od 2007 realizuje swoje projekty, najczęściej na terenie Śląska. Współorganizowała i aktywnie uczestniczyła w licznych projektach i akcjach kulturalnych i społecznych, brała udział w wielu street-artowych festiwalach, prowadzi warsztaty artystyczne głównie z młodzieżą. Współzałożycielka Fundacji Modro, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Poza malarstwem działa na płaszczyźnie fotoreportażu, grafiki, rzeźby i scenografii. Miłośniczka postindustrialnych przestrzeni, zieleni miejskiej i roweru.

RASPAZJAN - (Jan Michał Raspazjan, Futurepunk, Spaz, Mehehe): malarz, muralista, w wolnych chwilach fotograf, grafik, animator kultury i społecznik. Rozpoczynał w 1997 roku od graffiti. Swoje prace realizuje głównie na ulicy, jak sam mówi: "zaczynałem na ulicy i tam jest moje środowisko naturalne." Fascynacja tradycyjnym malarstwem przyszła później, dziś jednak, obrazy powstają równolegle do ścian i stanowią istotny element w jego twórczości. W swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych ze śląską demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami. Brał udział w wielu festiwalach malując ściany i prowadząc warsztaty. Współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi. Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Mikołowianinem Roku w 2012 roku. Żyje i pracuje w Katowicach. 

Warsztaty są elementem projektu "Opowieści Stąd" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MDK "Koszutka" filia "Dąb" ul. Krzyżowa 1

Podobne wiadomości:

do góry