Strona główna/Aktualności/Warsztaty Teatralne I Stopnia

Warsztaty Teatralne I Stopnia

11 Marca 2017
 

Zapraszamy na warsztaty teatralne I stopnia dla nauczycieli prowadzących teatry szkolne i początkujących instruktorów teatralnych. Rozpoczęcie cyklu warsztatowego już 11 marca 2017 r. o godzinie 9.00.

Cykl składa się z 8 bloków warsztatowych (razem 24 godziny warsztatów – 4 spotkania w soboty). Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów wystawiony przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - Instytucję Szkoleniową wpisaną do Rejestru IS pod numerem 2.24/00247/2016. 

Cykl obejmie następujące zagadnienia: 
1. Scenografia w teatrze: elementy scenografii: oświetlenie, dekoracje, kostiumy, rekwizyty
Warsztaty prowadzi: Daniel Szymański – plastyk, scenograf, konstruktor, instruktor. Od ponad dwudziestu lat związany z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie a od lutego 2015 r. kierownik pracowni plastycznej w Teatrze „Ateneum” w Katowicach. Laureat” Teatralnej Kurtynki”(2001r) oraz zdobywca „Anioła Teatralnego 2005-2006” Sztukę lalkarską szlifował pod kierunkiem Granta Masona i Malcolma Knighta ze Scottish Mask & Puppet Centre w Glasgow. Od wielu lat współpracuje z teatrami na terenie całej Polski. Zaprojektował i zrealizował scenografie do wielu spektakli. 
Termin: 11 marca br. (4 godziny) 

2. Elementy reżyserii, praca nad scenariuszem
Warsztaty prowadzi:
 Mieczysław Niedźwiecki – polonista i reżyser, twórca Teatru Młodego Widza w Katowicach, członek Prezydium Zarządu Głównego TKT w Warszawie, wychowawca adeptów sztuki m.in. Ewy Ziętek, Adama Chudzika, Krzysztofa Globisza. 
Termin: 11 marca br. (4 godziny) 

3. Drama: etiudy teatralne, ruch sceniczny, odgrywanie roli
Warsztaty prowadzi: Alina Chechelska – Płoskonka – aktorka, ukończyła PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w Studium Teatralnym przy Teatrze Śląskim, podróżnik. Przemierzyła m. in. Indie, Sri Lankę, Tajlandię, Kambodżę, Madagaskar, Maroko. 
Termin: 25 marca br. (4 godziny) 

4. Żywe słowo w spektaklu: dykcja, emisja, ekspresja, metody pracy z tekstem i nad tekstem, świadoma analiza tekstu, odnalezienie właściwej interpretacji, sztuka recytacji 
Warsztaty prowadzi: Marek Dindorf – aktor – lalkarz, aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach. 
Termin: 25 marca br. (4 godziny) 

5. Elementy teatru lalkowego: rodzaje lalek używanych w teatrze i ich konstrukcja, podstawy techniki animacji lalek, zasady obowiązujące w dobrym teatrze lalkowym i najczęściej popełniane błędy, maska i jej animacja. 
Warsztaty prowadzi: Danuta Wyszogrodzka – Dindorf - aktorka – lalkarka związana była w przeszłości ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora „Ateneum” oraz z krakowskim Teatrem Lalki i Maski ”Groteska”. Prowadzi zajęcia teatralne z najmłodszymi przygotowując przedstawienia. Zasiada w jury konkursów recytatorskich i festiwali oraz przeglądów teatralnych. 
Termin: 8 kwietnia br. (4 godziny) 

6. Elementy teatru ruchu: warsztat plastyki ciała i jego możliwości, elementy pantomimy, czystość wymowność gestu, twarz i spojrzenie
Warsztaty prowadzi: Michał Sabat – instruktor teatralny, mim związany z wrocławskim Teatrem „Forma” Józefa Markockiego, aktor i założyciel Teatru „Imaginarium” Termin: 8 kwietnia br. (4 godziny) 
Termin: 8 kwietnia br. (4 godziny)

7. Elementy teatru tańca: podstawy choreografii w teatrze, jak unikać błędów i jak uatrakcyjnić spektakl o elementy tańca, tańce wykorzystywane w przedstawieniach
Warsztaty prowadzi: Monika Wachowicz – aktorka i tancerka, instruktor teatralny i pedagog, organizatorka imprez teatralnych, wcześniej związana m. in. z katowickim Teatrem Cogitatur, współpracuje także m.in. z duńskim teatrem Cantabile 2,wiceprezes Stowarzyszenia Teatralnego A PART. 
Termin: 22 kwietnia br. (4 godziny) 

8. Zajęcia podsumowujące warsztaty teatralne 
Warsztaty prowadzi: Mieczysław Niedźwiecki – polonista i reżyser, twórca Teatru Młodego Widza w Katowicach, członek Prezydium Zarządu Głównego TKT w Warszawie, wychowawca adeptów sztuki m.in. Ewy Ziętek, Adama Chudzika, Krzysztofa Globisza. 
Termin: 22 kwietnia br. (4 godziny)


Organizatorem warsztatów teatralnych jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Partnerem warsztatów jest Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach

Rozpoczęcie warsztatów: 11 marca 2017 r. o godzinie 9.00 
Miejsce warsztatów: Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47 (sala widowiskowa ze sceną oraz sala baletowa). 
Terminy warsztatów: 4 spotkania (w soboty): 11.03.2017, 25.03.2017, 08.04.2017, 22.04.2017 (od 9.00 do 15.00). 
Koszt warsztatów: 350 złotych brutto (koszt obejmuje: udział w warsztatach, materiały dydaktyczne oraz serwis kawowy i kanapki). 
Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie uzupełnionej i podpisanej (KARTA DO POBRANIA w linku) faxem (+48322517563 wew. 112) lub e-mailem na adres: 

lub 

UWAGA! Fakturę wystawimy dopiero po zakończeniu warsztatów na podstawie karty zgłoszenia. 
Termin zgłoszenia na warsztaty upływa w dniu 6 marca 2017 r. 

Zapisy i informacje: 
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach 
ul. PCK 19, 40-057 Katowice 
www.rok.katowice.pl fax. +48322517563 lub +48322000669 

 
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Podobne wiadomości:

do góry