Strona główna/Aktualności/WYPRAWA W ŚWIAT SZTUKI-warsztaty interdyscyplinarne z el. (..)

WYPRAWA W ŚWIAT SZTUKI-warsztaty interdyscyplinarne z el. historii sztuki

24 Października 2019
Wyprawa w świat sztuki

 „Wyprawy w świat sztuki”

Cykl warsztatów będących znakomitym uzupełnieniem wiedzy z zakresu historii sztuki i historii oraz rozwinięciem umiejętności twórczych uczniów. Zajęcia są skierowane do klas czwartych i piątych szkół podstawowych.

Serdecznie zapraszamy, Państwa uczniów na cykliczne „Wyprawy w świat sztuki”.  Są to warsztaty twórcze z elementami historii sztuki – zajęcia, które uczą, bawią i pozwolą nabyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również zastosować ją w praktyce, rozbudzając kreatywność i rozwijając zdolności manualne dzieci. Tematyka spotkań będzie poruszała takie zagadnienia, jak: wielcy mistrzowie sztuki, epoki, nurty, malarstwo, architektura oraz rzeźba. Zajęcia każdorazowo będą prowadzone na podstawie autorskiego scenariusza, według powtarzalnego schematu obejmującego: teoretyczne wprowadzenie w kontekst historyczny/kulturowy/społeczny, opowiadanie przybliżające omawiany temat oraz warsztaty twórcze, dostosowane do tematu zajęć, będące jego dopełnieniem.

Zajęcia zostaną przygotowane i poprowadzone przez animatora kultury, z wykształcenia historyka oraz historyka sztuki, na co dzień pracującego w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb”. Warsztaty będą trwały od 1,5 do 2 godzin, a koszt udziału w zajęciach to 6 złotych od osoby (w cenie wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć).Odbywać się będą w salach filii „Dąb” MDK „Koszutka” (ul. Krzyżowa 1).

W bieżącym roku szkolnym pragniemy zaproponować 4 tematy:

  • 24 października 2019 (godz. 8.30, 10.30 lub 12.30)

„Na tropie źródła światła. Barokowa rewolucja w malarstwie Caravaggia”. Zajęcia interdyscyplinarne z tworzeniem jesiennej martwej natury.

  • 28 listopada  2019 (godz. 8.30, 10.30 lub 12.30)

„Kiedy obraz ożył. Malarstwo nadworne pędzlem Velázquez”. Zajęcia interdyscyplinarne z projektowaniem strojów barokowych.

  • 12 marca 2020 (godz. 8.30, 10.30 lub 12.30)

„Ruchome pejzaże. Impresjonistyczna zmiana widzenia przestrzeni”. Zajęcia interdyscyplinarne z tworzeniem akwarelowych pejzaży inspirowanych impresjonizmem artystów światowych i polskich.

  • 23 kwietnia 2020 (godz. 8.30, 10.30 lub 12.30)

„Samotny geniusz. Pierwsza ekspresja Vincenta van Gogha”. Zajęcia interdyscyplinarne z tworzeniem postimpresjonistycznych dzieł w technice suchej pasteli.

Zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież uwrażliwiały się na piękno i wartości, które niesie sztuka i poprzez świadome z nią obcowanie, jej zrozumienie i stanięcie w roli twórcy, wzmacniały w sobie postawę ciekawości świata i wrażliwości.

Zachęcamy do zapisania klas na cały cykl zajęć. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1) lub telefonicznie pod numerem telefonu: +48608549089. Wszelkie pytania proszę kierować na adres mailowy: Katarzyna Pawlak

do góry