Strona główna/Aktualności/WARSZTATY: Wermikompostowanie w mieszkaniu

WARSZTATY: Wermikompostowanie w mieszkaniu

25 Października 2021

Czy wiesz, że nie musisz mieć ogródka ani balkonu, aby kompostować odpadki organiczne? A uzyskany w ten sposób hummus będzie najlepszym nawozem dla twoich roślin? Przyjdź na warsztaty i przekonaj się do dżdżownic i wermikompostowania!

Czego się dowiesz

Uczestnicy warsztatów razem z trenerem wykonają własne wermikompostowniki, czyli kompostowniki, z których otrzymywany jest nawóz z pomocą specjalny dobranych gatunków dżdżownic. Dzięki dżdżownicom kompost jest wolny od patogenów, dużo bardziej wydajny a odpadki są przetwarzane dwa razy szybciej. Co więcej, taka praktyka znacznie zmniejsza ilość gazów cieplarnianych związanych z odpadkami organicznymi. Tak stworzony kompostownik można z powodzeniem trzymać w mieszkaniu: dobrze prowadzony kompostownik nie śmierdzi, nie ma pleśni, nie wychodzą z niego dżdżownice ani nie stwarza żadnych problemów.
W trakcie warsztatów przygotujemy:
Wermikompostownik, czyli kompostownik z dżdżownicami. Przygotowany kompostownik można bez przeszkód trzymać nawet w pokoju w mieszkaniu.

Prowadzenie

Szkolenie poprowadzi Olaf Józefoski (Prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, trener, pedagog, ekolog, aktor i działacz społeczny)

Kiedy

  • 25 października od godziny 17:00 do 19:00

Koszt

  • Udział bezpłatny

Zapisy

Na warsztaty obowiązują zapisy! W celu zgłoszenia się na warsztaty należy uzupełnić formularz google:

Projekt jest finansowany z konkursu Stowarzyszenia MOST oraz UM Katowice w ramach projektu partnerskiego dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 Działanie 9.1. Aktywna integracja pn. „Centrum Aktywności Młodzieżowej".

#KATOkultura

do góry