W obiektywie

8 Kwietnia 2015
Plakat "W obiektywie"
 
Spotkanie filmowo - podróżnicze przy zielonej herbacie w dniu 8 kwietnia (środa) o godz. 17.00 poprowadzi Paweł Brzenczek oraz Agnieszka Błaszczyk, którzy łącznie przez ponad rok odwiedzili kilkanaście krajów azjatyckich. Spotkanie wzbogacą dźwięki gongów i mis tybetańskich Gonglady Yolandy w wykonaniu Jolanty Wieteskiej.
Wstęp wolny.
 

8 kwietnia (środa) godz. 17.00 

 

GONGLADY YOLANDA (Jolanta Wieteska)

Mistrzyni gry na gongach, od 2001 r. uczennica Dona Conreaux, światowej sławy amerykańskiego Mistrza Gongu i Nauczyciela; tłumaczka języka angielskiego i francuskiego, absolwentka Studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim w zakresie psychologii behawioralnej.             

Od 2008 r. prowadzi sesje relaksacyjne zwane „Kąpielami w dźwiękach gongów i mis tybetańskich”, praktykuje intuicyjną grę na gongach i misach tybetańskich.

Od 2011 r. jest znana szerszemu gronu słuchaczy. Towarzyszy  artystom dźwiękami gongów i mis tybetańskich oraz różnych instrumentów perkusyjnych na wernisażach malarskich, wieczorach poetyckich, gra koncerty w klubach i domach kultury. Prowadzi zajęcia z dziećmi zatytułowane Odgłosy przyrody i podróż w dźwiękach gongów.                                                                                    

Zarówno koncerty, jak i sesje relaksacyjne oraz terapeutyczne wprawiają w dobry nastój i pozostawiają niezapomniane wrażenia.

GONGI I MISY TYBETAŃSKIE

Ich początki sięgają epoki brązu. Gongi znajdowane są na wszystkich kontynentach.  

Misy śpiewające i gongi po uderzeniu wytwarzają multifoniczne i poliharmoniczne półtony i alikwoty, co czyni ich dźwięk niepowtarzalnym. Uzdrawiający dźwięk oddziałuje on na słuchacza poprzez odczucie fizycznej fali dźwiękowej, która rozluźnia mięśnie i tkanki. Doświadczenie samego dźwięku oraz wibracji niedostrzegalnych ani zmysłem czucia, ani zmysłem słuchu wycisza, łagodzi emocje, uspokaja. Niezwykłe właściwości dźwięku gongów i mis tybetańskich są szeroko wykorzystywane w terapii dźwiękiem, relaksacji, medycynie naturalnej na całym świecie. Bardzo obiecujące efekty osiąga się w pracy z dziećmi nadpobudliwymi,  z porażeniami, dziećmi autystycznymi. W pracy z osobami dorosłymi obserwuje się łagodzenie objawów bólowych, łagodzenie napięć na poziomie fizycznym i emocjonalnym, ogólne uspokojenie i wyciszenie. 

Medytacje w dźwiękach gongów i mis, których wibracja pozwala łatwo osiągnąć stan fal mózgowych alfa, a nawet teta, to niezwykłe doświadczenie. Leczniczą moc muzyki, wpływ dźwięku gongów i mis na ciało człowieka opisał Fabien Maman w swojej książce Rola muzyki w XXI wieku.

Podobne wiadomości:

do góry