Strona główna/Aktualności/Transfer tradycji. Koncert | Kuczeryki & Traditune

Transfer tradycji. Koncert | Kuczeryki & Traditune

30 Października 2021

Koncert

Przed nami kolejny transfer tradycji! 30 października Kuczeryki wystąpią wraz z krakowskim zespołem Traditune. Będzie tradycyjnie, ludowo i kosmicznie! Zabierzemy Was w świat słowiańskiego folkloru, usłyszycie jednogłosowe pieśni polskie, wschodniosłowiańską polifonię (pieśni ukraińskie i białoruskie), jak i niezwykłą bałkańską rytmikę. Dajcie się porwać wariacji na temat ludowego repertuaru!

Koncert odbędzie się na zaproszenie 3 podmiotów

• MDK Koszutka (miejsce koncertu)
  • Kino Kosmos
  • Rada jednostki pomocniczej nr 12 Koszutka

Wystąpią

• Zespół Traditune zobacz na https://www.facebook.com/traditune Pieśniarki, które na osnowie tradycji tkają nowe wątki i piszą własne opowieści. Inspiracje do rozmyślań o współczesności czerpią z wielogłosowych pieśni ukraińskich.
  • Zespół Śpiewu Tradycyjnego Kuczeryki zobacz na https://www.facebook.com/Kuczeryki grupa przyjaciół zainspirowanych śpiewem tradycyjnym, wykonujących pieśni ludową techniką. Kuczeryki odtwarzają tę tradycję i przekazują ją dalej - jak dawniej, nie uczą się pieśni z nut, ale ze słuchu i ustnego przekazu, czerpiąc ze źródeł. Śpiewają z miłości.

Koncert

odbywa się w ramach projektu „Transfer tradycji. Warsztaty i koncerty”, który ma łączyć przedstawicieli różnych pokoleń, pochodzących z odmiennych kręgów społecznych i kulturowych. Poza występami w ramach projektu odbywają się również warsztaty. Wydarzenia realizowane są dzięki programowi wsparcia „Muzykogranty” prowadzonemu przez Katowice Miasto Ogrodów - Instytucję Kultury im. K. Bochenek. Partnerem organizacyjnym inicjatywy jest Fundacja dla Filmu i Fotografii. Patronat medialny objęła TVP3 Katowice.

Kiedy

• 30 października godz. 17.00

Gdzie

• Miejski Dom Kultury "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach

Bilety

• Ilość miejsc ograniczona.
  • Konieczna wcześniejsza telefoniczna +48322589200 lub mailowa  rezerwacja miejsc.
  • Wstęp bezpłatny.

#KATOkultura