Strona główna/Aktualności/„Thassos. Szmaragdowa wyspa słonecznej Grecji”

„Thassos. Szmaragdowa wyspa słonecznej Grecji”

18 Listopada 2015
Zapraszamy  18 listopada 2015 r. o godz. 17.00 na  prelekcję multimedialną połączoną z pokazem filmu pt. „Thassos. Szmaragdowa wyspa słonecznej Grecji”

Spotkanie poprowadzi Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, publicysta, fotograf, autor kilku książek, wystaw fotograficznych oraz ponad 130 artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, z zawodu nauczyciel akademicki, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą.

Podczas spotkania przeniesiemy się na wyspę Thassos, gdzie zobaczymy malownicze, piaszczyste plaże, nadmorskie miasteczka i porty, górskie wioski przypominające żywe skanseny, tradycyjne potrawy kuchni greckiej, styl życia i kulturę Tasyjczyków, lokalną architekturę, atrakcje turystyczne oraz infrastrukturę ułatwiającą turystom zwiedzanie wyspy.

Nasz podróżnik bazując na własnym doświadczeniu udostępni szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Thassos, podzieli się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowie ciekawostki i  przygody, jakie spotkały go w trakcie podróży.

Wstęp   wolny. Zapraszamy!