Strona główna/Aktualności/„Światłografie”- kompozycje abstrakcyjne i aluzyjne. (..)

„Światłografie”- kompozycje abstrakcyjne i aluzyjne. Wernisaż wystawy zdjęć Andrzeja Pola

1 Września 2015
autor fot.: A. Pol
Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii na wernisaż wystawy zdjęć Andrzeja Pola, który odbędzie się 1 września o godz. 18.00.
 
Będzie to prezentacja prac profesora Andrzeja P. Pola, czynnego twórczo artysty, wieloletniego (1975-1997), byłego pracownika cieszyńskiego Wydziału Artystycznego, który od 1997 roku przebywa na emeryturze. 

AUTOR O WYSTAWIE:

"Przedstawiam prace realizowane fotograficznie, bez użycia komputera, które zostały powielone drukiem cyfrowym. Nadal istotne były zdarzenia losowe, ale przez modyfikacje działań forma uzyskała cechy „paraorganiczne”, kapryśne i nowe. Wcześniejsze realizacje zdyscyplinowane dominującymi prawami światła cechowała bardziej uchwytna „para geometryczność” i powtarzalność, której nie chciałem kontynuować. Nie wydaje mi się bowiem że powtarzalność jest cechą cennej „osobowości artystycznej” Nie przeceniam również spokoju doskonałej lecz martwej spójności. Uzyskano ją już dawno dzięki teoriom suprematyzmu czy unizmu, dochodząc do krańcowej jedności płaszczyzny jednobarwnej. Cieszy mnie dynamika kontrastów a nawet uzasadniony niepokój. To forma otwarta, jaką powinno mieć życie." 

O AUTORZE:

Andrzej Pol studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Eugeniusza Eibisza. Był nauczycielem akademickim, a od 1990 roku profesorem Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w Instytucie Kształcenia Plastycznego. Prowadził pracownie perspektywy i teorii widzenia, pracownie formatowania otoczenia i pracownie malarstwa. Prezentuje malarstwo w wystawach indywidualnych m.in.: w Krakowie, Białymstoku, Cieszynie, Kłodzku, Katowicach, Erfurcie, Grazu, Frankfurcie, Gelnhausen, Bad Orb, Renchen czy Londynie.

Czas trwania wystawy – od 1 do 30 września 2015r. 

ZAPRASZAMY!!!

Podobne wiadomości:

do góry