Spektakl

10 Maja 2019
Plakat
 
 

Spektakl pt. „Sny i marzenia” - inscenizacja dostosowana do potrzeb osób niesłyszących w wykonaniu Teatru Plastycznego Sen z Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.
Zapisy w sekretariacie MDK.

„ Sny i Marzenia”, to kolejna po ,,Żywiołach”, ,,Beethovenie”, „Sztuce ciszy”, „ da VINCI”  inscenizacja  Teatru Plastycznego SEN, działającego w kieleckim Wojewódzkim Domu Kultury już od 5 lat.

W najnowszej inscenizacji plastycznej, Głusi zaprezentują swoje indywidualne  sny oraz marzenia  do  muzyki odzwierciedlającej ich przeżycia i emocje, której nigdy nie będą w stanie usłyszeć. Dzięki mimice oraz „mowie ciała”, zaprezentowana  zostanie  narracja plastyczna, której nośnikiem znaczeń  i emocji nie jest słowo, lecz przede wszystkim obraz (światło, scenografia, muzyka, kostium, rekwizyt). W obrazach tych dominować będzie forma plastyczna wtopiona w zdarzenia sceniczne. Światło oraz dźwięk nasyci i wypełni tworzone widowisko, które przybierze ostatecznie kształt plastyczny wizji głuchych odtwórców postaci ze swoich  snów i marzeń.

Po spektaklu wyświetlony zostanie krótki film z październikowego pobytu  Teatru Plastycznego SEN we włoskim środowisku Głuchych w Trydencie, poruszający problematykę komunikowania się w języku migowym osób różnych narodowości oraz prezentacja multimedialna tłumaczona na PJM nt. powstania Teatru Plastycznego SEN w kieleckim WDK.Zdjęcie teatru

 

Wystąpią:

  1. Sandra Tofil
  2. Ewa Karpińska
  3. Feliksa Jujeczka
  4. Irena Moskal
  5. Barbara Siuda
  6. Krystyna Skoczek
  7. Michał Michta
  8. Artur Tengler
  9. Marek Józef Jarosz

Scenariusz i reżyseria -Tomasz Irski  / założyciel i opiekun artystyczny teatru/. 

10 maja (piątek), godzina 11:00

MDK "Koszutka"
ul. Grażyńskiego 47
Zapisy w sekretariacie

 

do góry