Strona główna/Aktualności/Smutna informacja

Smutna informacja

6 Września 2021

Rena Rolewicz

Z wielkim żalem i bólem informujemy, że odeszła od nas nasza wspaniała przyjaciółka i mentorka - Rena Rolewicz-Jurasz.
Kobieta z ogromną klasą, kulturą osobistą, szacunkiem do każdego człowieka, a także uśmiechem, który zawsze będziemy pamiętać.

Pani Rena w 2001 roku założyła naszą Akademię Filmu pod patronatem Artystycznym Kazimierza Kutza, w której przez 20 lat działalności prowadziła piękne i wciągające rozmowy o kinie, teatrze, a także o życiu poza nimi. To właśnie dla tych rozmów z gwiazdami polskiej kinematografii i teatru, publiczność zapełniała naszą salę do ostatnich wolnych miejsc.

Do naszego Salonu Artystycznego, którego Pani Rena była przez wiele lat współprowadzącą, zapraszała wspaniałe osobistości polskiej literatury i sztuki. Wielokrotnie wciągające i interesujące rozmowy prowadzone z Gośćmi przeciągały się poza ramy czasowe i przenosiły za kulisy, gdzie kontynuowano wspaniałe tematy.

Pani Reno! Dziękujemy za piękne wspomnienia, setki intrygujących spotkań, tysiące godzin wspólnych rozmów, a przede wszystkim, za lata pięknej przyjaźni i współpracy.

Dyrektor Lidia Gałęziowska oraz pracownicy Miejskiego Domu Kultury „Koszutka”.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie Pani Reny odbędzie się we wtorek 7 września o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej - parafii św. Szczepana
w Katowicach-Bogucicach.

do góry