Strona główna/Aktualności/„Śląski Blues” Nagroda Artystyczna im Jana (..)

„Śląski Blues” Nagroda Artystyczna im Jana „Kyksa” Skrzeka 2024

12 Maja 2024

„Śląski Blues” Nagroda Artystyczna im Jana „Kyksa” Skrzeka 2024

Nagroda artystyczna im. Jana „Kyksa” Skrzeka. Podczas koncertu wyróżnienie otrzyma: Jacek Gazda - gitarzysta basowy, kompozytor. Niezwykle zasłużony muzyk z olbrzymim dorobkiem artystycznym.
Wstęp wolny !

Jacek Gazda był współzałożycielem grupy Niemen Aerolit, Hokus, GEM (zespół towarzyszący Annie Jantar, Kwadrat, Dudek Blues Band, Easy Rider, Hokus Band. Ponadto współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Halina Frąckowiak, Andrzej Zaucha, Roman Wojciechowski, Leszek Winder, Ryszard Skibiński, Michał Giercuszkiewicz, Helmut Nadolski, Jan „Kyks” Skrzek, a także z zespołami: Big-band Jerzego Jarosika, Monkey Business, Śląska Grupa Bluesowa. Jako muzyk zespołu Easy Rider towarzyszył na scenie: Lutherowi Allisonowi, Buddy'emu Guy'owi, Ireneuszowi Dudkowi, Tadeuszowi Nalepie i Stanisławowi Sojce.
Jacek Gazda pozostaje skromnym człowiekiem mimo olbrzymiego dorobku, wielu nagranych płyt, udziału w licznych festiwalach i innych osiągnięć artystycznych.
Do tej pory wyróżnienie KYKS otrzymali:
Michał „Gier” Giercuszkiewicz, Mirek Rzepa, Anthimos Apostolis, Krzysztof Głuch, Rafał Rękosiewicz, Józef Skrzek, Krzysztof Szafraniec, Leszek Winder, Jerzy Piotrowski, Jerzy Karzełek, Irek Dudek, Andrzej Matysik, Roman „Pazur” Wojciechowski, Jan Chojnacki, Marcin Jacobson, Benedykt „Beno” Otręba oraz pośmiertnie: Ryszard Riedel, Jerzy „Kawa”Kawalec, Andrzej Urny i Wojciech Zamorski
Impreza jest realizowana we współpracy z MDK „Koszutka”w Katowicach
Nagrodę od pierwszej edycji wspiera Prezydent Miasta Katowice