Strona główna/Aktualności/Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

20 Marca 2022

Muzyka Astora Piazzolli

Projekt Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj "Yo soy Maria de Buenos Aires" jest hołdem dla twórczości Astora Piazzolli - najwybitniejszego kompozytora argentyńskiego XX wieku. Postaci niezwykle ważnej w historii tanga. Muzyk, który zrewolucjonizował narodowy klejnot Argentyny - łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną, niepowtarzalną całość - Tango Nuevo. Styl który do dziś inspiruje muzyków i słuchaczy na całym świecie.

Najpiękniejsze utwory kompozytora selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim i francuskim. Wyboru utworów, ich transkrypcji i aranżacji dokonała Małgorzata Maliszczak, dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin kompozytora oraz 30 rocznicy Jego śmierci, przypadającej na 2022 rok..
Zespół tworzą wybitni instrumentaliści związani z Akademią Muzyczną w Katowicach oraz zjawiskowa wokalistka - polska mistrzyni fado - Kinga Rataj.

Wystąpią:

• Kinga Rataj - śpiew
  • Jakub Mietła - akordeon
  • Małgorzata Maliszczak - fortepian
  • Wojciech Barteczek - skrzypce
  • Piotr Domagała - gitara elektryczna
  • Piotr Górka - kontrabas

Kiedy

• 20 marca (niedziela) godz. 17.00

Gdzie

• Miejski Dom Kultury "Koszutka" ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach

Bilety

• Bilet wstępu: 30zł/15zł - zniżka dla Seniorów powyżej 60 r.ż. z Katowicką Kartą Mieszkańca.
  • Ilość miejsc ograniczona.

#KATOkultura