Strona główna/Aktualności/„Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały”

„Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały”

21 Września 2020

Projekt „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

– tryptyk wydarzeń upamiętniających 100 Rocznicę II Powstania Śląskiego z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA 2017-2022 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wiedza i pamięć

Chcąc upowszechniać wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości w wymiarze regionalnym i wojewódzkim, wspierając wychowanie patriotyczne oraz wzmacniając poczucie wspólnoty w oparciu o pamięć regionalną, chcielibyśmy zachęcić do udziału w:

„Sfrunął na Śląsk Orzeł Biały”

Ekspozycja wystawy w Otwartej Galerii Za Szybą Miejskiego Domu Kultury „Koszutka filia „Dąb” w Katowicach. Wystawa z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Kiedy oglądać:

19 września do 21 października

Gdzie oglądać:

Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
ul. Krzyżowa 1

Partnerem Projektu jest Archiwum Państwowe w Katowicach oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Niepodległa dla wszystkich