Strona główna/Aktualności/Salon Artystyczny z prof. Adolfem Dygacz

Salon Artystyczny z prof. Adolfem Dygacz

11 Września 2012

Już tradycyjnie w Salonie Artystycznym odbędzie się spotkaniem z rodziną artysty, którego popiersie zostanie odsłonięte na Placu Grunwaldzkim w Galerii Artystów.

Plakat promujący Salon Artystyczny z prof. Adolfem DygaczW tym roku w plebiscycie wybrano prof. Adolfa Dygacza - etnografa, muzykologa, folklorystę, znawcę kultury śląskiej i zagłębiowskiej. W domu kultury gościć będziemy członków rodziny profesora i Panią dr Danutę Kaszubę autorkę dwóch książek o dorobku Wielkiego Ślązaka. Wszystkich zainteresowanych twórczością prof. Adolfa Dygacza, imponującą rozległością Jego zainteresowań zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Rena Rolewicz-Jurasz. Spotkanie poprzedzi koncert IPiUM "Silesia".

Wstęp wolny.