Strona główna/Aktualności/Salon Artystyczny - "Moja klasyczna paranoja"

Salon Artystyczny - "Moja klasyczna paranoja"

17 Września 2012
Plakat promujący spotkanie ze Steffenem Möllerem
17 września (poniedziałek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie ze Steffenem Möllerem, aktorem i kabareciarzem. Zatytułowano je Wokół książki "Moja klasyczna paranoja", ale nie tylko o tym będzie mowa. Wszak jej autor znany jest powszechnie w naszym kraju z serialu M jak Miłość oraz programu telewizyjnego Europa da się lubić.

W 2006 wydał książkę "Polska da się lubić" - subiektywny opis polskiej mentalności. Jej niemiecka, rozszerzona wersja przez ponad czterdzieści tygodni figurowała na liście bestsellerów tygodnika "Der Spiegel". W 2009 ukazała się w Niemczech Vita Classica, będąca podstawą polskiego wydania Mojej klasycznej paranoi. A jeśli chodzi o tytułową paranoje, to rzecz w tym, ze od wczesnej młodości Steffen Möller należy do około pięciu procent wszystkich słuchaczy poniżej osiemdziesiątego roku życia, którzy określają się jako fani muzyki poważnej. Zastanawiali się Państwo od czego zależy gust muzyczny? Od rodziców, genów czy charakteru? Steffen Möller opowie na spotkaniu między innymi o tym jak doszło do tego, że jest wielbicielem tak "dziwacznej" muzyki.

Podczas spotkania zaproszony Gość odpowie być może także na pytanie, dlaczego tak nagle zakończyła się jego kariera medialna w naszym kraju. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, a poprowadzi je Gabriela Łęcka.

Wstęp wolny.

do góry