Strona główna/Aktualności/SALON ARTYSTYCZNY - "Z muzyką przez życie"

SALON ARTYSTYCZNY - "Z muzyką przez życie"

1 Marca 2013
Plakat promujący spotkanie z piosenkarką Ewą Urygą
12 marca (wtorek) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z piosenkarką Ewą Urygą, absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, wykonawczynią wielu rodzajów gatunków muzycznych: jazz, soul, gospel.

Ewa Uryga występowała w Oratoriach, Nieszporach a także w Musicalach " Zorba" i "Chicago". Współpracowała m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, a także z amerykańskim chórem gospelowym "The Jakson Singers". Nagrała 7 autorskich płyt, w tym 2 w Nowym Yorku ze znanym pianistą jazzowym Markiem Soskinem. Obecnie rozpoczęła współpracę z amerykańskim artystą - Brianem Fentresem założycielem polskiego chóru gospelowego w Poznaniu. Jest laureatką wielu festiwali w Polsce i za granicą.

W trakcie spotkania piosenkarka opowie m.in. o swoich muzycznych podróżach, spotkaniach z wybitnymi artystami i wspaniałymi ludźmi, o nagrywaniu w najlepszych światowych studiach oraz wyjątkowych koncertach. A wszystko będzie okraszone piosenkami z jej repertuaru.

Spotkanie prowadzi Wanda Rajman.

Wstęp wolny.

do góry