Strona główna/Aktualności/Podsumowanie konkursu na pamiętnik/instalację Skrzata (..)

Podsumowanie konkursu na pamiętnik/instalację Skrzata Zaszybka

28 Października 2016

Podsumowaliśmy dzisiaj konkurs na pamiętnik/instalację Skrzata Zaszybka. Podczas uroczystości nagrody uczestnikom wręczyli: Radosław Kubik - przedstawiciel Wydziału Kultury Urzędu Miasta, Agnieszka Siemińska – Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Lidia Gałęziowska – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Koszutka”.
Wszystkie nadesłane na konkurs prace obejrzeć można na wystawie w MDK „Koszutka” przy ul. Grażyńskiego 47. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że konkurs cieszył się takim powodzeniem oraz że nadesłane prace intrygowały formą i sposobem ujęcia tematu. Dzieci z katowickich szkół podstawowych stworzyły liczne wizerunki Skrzata, przedmioty, które do niego należą (m.in. ekologiczny odkurzacz, rakietę, samochód), a także obrazowały przestrzenie, w których bywa (gospodarstwo i dom skrzata, świat podwodny). W pamiętnikach dzieci opisywały liczne przygody Skrzata, który niczym „tajny agent” walczy o stan środowiska naturalnego nierzadko rozwiązując niemalże kryminalne zagadki. Jury miało duży problem z podjęciem decyzji, które prace nagrodzić i ostatecznie wyróżniło 22 uczestników – oto wyniki:

KATEGORIA „INSTALACJA”
I MIEJSCE:
- Emilia Kurzeja (Szkoła Podstawowa nr 62)
- Wiktoria Tańczyk (Szkoła Podstawowa nr 21)
- Milena Grzelachowska (Szkoła Podstawowa nr 17)

II MIEJSCE:
- Natasza Chachaj (Szkoła Podstawowa nr 62)
- Zuzanna Bondaruk (Szkoła Podstawowa nr 19)
- praca grupowa - autorki: Kinga Ochojska, Natalia Wałach,  Maria Stawicka (Szkoła Podstawowa nr 21)
- Alicja Moskwa (Szkoła Podstawowa nr 62)
- Greta Kafier (Szkoła Podstawowa nr 19)

WYRÓŻNIENIE:  Justyna Myszor (Szkoła Podstawowa nr 21)

KATEGORIA „PAMIĘTNIK”
I MIEJSCE:
- Sandra Szubert (Szkoła Podstawowa nr 1)
- praca grupowa – autorzy: Małgorzata Domagała,  Filip Stróż, Igor Gorzkowski, Zofia Herok, Julia Wolkiewicz, Zofia Stróż (Katolicka Szkoła Podstawowa)

II MIEJSCE:
- Amelia Zatoń i Małgorzata Wydmańska (Społeczna Szkoła Podstawowa „Omega”)

WYRÓŻNIENIE:
- Liwia Potempa (Szkoła Podstawowa nr 1)
- Wojciech Grabowski (Szkoła Podstawowa nr 20)

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe – a dodatkowo do nagród dołączyła się Restauracja „Tramontana” (http://restauracjatramontana.pl/) za co bardzo jesteśmy wdzięczni. Rozdanie nagród wzbogacił program animacyjny w wykonaniu Fabryki Kultury. Konkurs był elementem projektu ekologiczno-artystycznego pn. „Akademia Skrzata Zaszybka”, który został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.