Strona główna/Aktualności/Piosenki niepodległe na 100-lecie odzyskania (..)

Piosenki niepodległe na 100-lecie odzyskania niepodległości

15 Listopada 2018
 

Ciesząc się wolnością i pragnąc wspólnie z Państwem uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na wyjątkowy koncert pieśni i piosenek "niepodległych".

WSTĘP WOLNY
15.11.2018 r. godz. 18.00
Miejski Dom Kultury "Koszutka"
ul. Grażyńskiego 47 Katowice

Wolność to nie tylko wielkie nazwiska na sztandarach i pomnikach. Pragniemy pamiętać o rzeszy artystów, którzy swym talentem i twórczą pasją, poprzez swą sztukę manifestowali niepodległość, jej piękno i moc. A gdy festiwal wolności został brutalnie przerwany potrafili swój talent przekuć w oręż, pomagali przetrwać cierpienie, swym zaangażowaniem dawali nadzieję.

Nie wszyscy znamy tę kartę historii divy polskiej piosenki – Hanki Ordonówny, wybitnych kompozytorów – Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego czy pieśniarza-amanta – Mieczysława Fogga. Niepodległe piosenki to nie tylko urokliwe melodie. To często trudne, ale i piękne świadectwa patriotyzmu, które się za nimi kryją. Poznajmy je i wspólnie doceńmy ich wartość, ciesząc się dziś naszą wolnością.

Koncert z udziałem znakomitych śpiewaków – Beaty Kraski i Łukasza Kostki oraz słowem Małgorzaty Jeruzal. Za stronę muzyczną odpowiada zespół „TangoStan” w składzie: Krzysztof Kołodziej – gitara, Agnieszka Dancewicz – skrzypce, Justyna Służalec – fortepian, Emilia Krzyżanowska – fortepian, Karol Grzeszczuk – akordeon i Piotr Kucharz – kontrabas. W koncercie wezmą również udział zespoły i soliści ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach.

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku:
Link do wydarzenia

Przy współpracy z Szkoła Podstawową nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie jako Partnerstwem kolejnego szczebla, partnerstwem zainicjowanym przez MDK realizowane są warsztaty wokalne: Link do wydarzenia

do góry