Strona główna/Aktualności/Piknik rodzinny na Rynku w Katowicach

Piknik rodzinny na Rynku w Katowicach

31 Lipca 2021

Piknik Rodzinny w centrum Katowic

31 lipca warto przyjść na katowicki Rynek i do Parku Powstańców Śląskich. Miasto wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej organizują Piknik Rodzinny, podczas którego będzie można zdrowo i na sportowo spędzić czas z rodziną. Będzie również możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Piknik odbędzie się w dwóch wspomnianych lokalizacjach w godz. 12:00 - 19:00.

- Zapraszamy całe rodziny w sobotę 31 lipca na katowicki rynek i do Parku Powstańców Śląskich. Niech to barwne, pełne atrakcji dla dużych i małych wydarzenie będzie zachętą do integracji rodzin i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. To świetna okazja do zabawy w rodzinnym gronie, pełna walorów edukacyjnych, ekologicznych oraz zdrowotnych - zaprasza prezydent Katowic Marcin Krupa.

W trakcie pikniku będzie okazja do zaszczepienia się przeciwko COVID 19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, a także szczepionką Pfizer. Z tej drugiej możliwości będzie mogła skorzystać również młodzież od 16 roku życia (w plenerowym punkcie szczepień w Parku Powstańców Śląskich). Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla losowo wybranych zaszczepionych. Będą dwa punkty mobilnych szczepień: na rynku i w Parku Powstańców Śląskich.

Aby się zaszczepić, wystarczy przygotować swój dowód osobisty, a także wypełnić ankietę (ankieta jest do pobrania na stronie www.katowice.eu, w Aktualnościach, będzie również dostępna na miejscu).

Swoją obecność na Pikniku potwierdziła również Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg:

- Gorąco zapraszam wszystkich Państwa na sobotni piknik rodzinny, który będzie doskonałą okazją do spotkania, rozmów, ale przede wszystkim - dobrej zabawy. Na młodszych będzie czekał szereg atrakcji w strefie zabaw, ale coś dla siebie znajdą też starsi - np. w strefie kultury czy ekologii. Katowice - jako laureat konkursu „Samorząd pro familia 2021" - wiedzą, jak dbać o rodziny. Spotkajmy się! - zachęca Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Podczas pikniku stoisko Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej będzie informowało o programie 500+, a stanowisko ZUS będzie dotyczyło programu 300+. Dodatkowo w punkcie informacyjnym NFZ będzie możliwość założenia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto też wspomnieć o tym, że będzie się można spisać, a na stanowisku Katowickiej Karty Mieszkańca - złożyć wniosek o wydanie karty.

Sam piknik zostanie podzielony na strefy tematyczne: zdrowia, kultury, zabaw, ekologii oraz inne. Zaplanowano w nich wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, np. pokaz magika, szczudlarzy, żonglera, quizy i zabawy. Pojawi się szalony naukowiec i wybuchowa kuchnia. Będzie można sprawdzić swoją sprawność w wyścigu w workach, a znajomość gwary - w konkursie.

W strefie zdrowia odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, a wszyscy chętni skorzystają z bezpłatnych badań cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, porad żywieniowych czy nauki samobadania piersi i porad fizjoterapeutów.

Organizatorzy proponują też malowanie twarzy, zamykanie w bańce mydlanej, festiwal kolorów, kolejkę elektryczną, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. W strefie kulturalnej pojawi się kreatywny kącik, zabawy literackie, a w części ekologicznej promowana będzie adopcja zwierząt, wykonać będzie można ekogadżety i zobaczyć wystawę Nadleśnictwa Katowice.

Wśród atrakcji muzycznych wymienić można koncert bębniarski, zabawę z didżejem, a wśród tych plastycznych m.in. malowanie na szkle, sensoplastykę czy warsztaty z linorytu.

Bezpłatna strefa gastronomiczna zapewni warsztaty zdrowego gotowania, pokaz baristy wraz z degustacją kawy, żurek bądź chłodnik, lemoniadę i świeżo wyciskane soki, oraz szaszłyki owocowe. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Link do strony Katowice.eu

do góry