Strona główna/Aktualności/Opowieści o Zakładowym Domu Kultury

Opowieści o Zakładowym Domu Kultury

27 Kwietnia 2015
 
 

Zapraszamy 27 kwietnia na godz. 18.00 na spotkanie podczas którego będziemy prezentować dokumenty z życia dawnego domu kultury. Będzie także okazja do dzielenia się wspomnieniami na temat tego, jak funkcjonował kiedyś dom kultury, jakie zdarzenia były z nim związane. Szczególnie gorąco zapraszamy dawnych pracowników oraz uczestników wydarzeń i zajęć tutaj organizowanych.

Przyjdźcie i opowiedzcie o tym, jak dawniej żyło się w dzielnicy. Jeżeli posiadacie zdjęcia wydarzeń, które tutaj się odbywały, to zabierzcie je z sobą. Każda historia jest warta tego, żeby ją wysłuchać.

Czekamy na wszystkich, których z Zakładowym Domem Kultury łączą wydarzenia nie tylko te z życia zawodowego, ale i osobistego. Spotkanie będzie okazją do wspomnień ale i do zachowania pamięci o miejscu, które dla wielu mieszkańców "Dębu" pełniło ważną rolę. Spotkanie umili mini recital Śląskiej Kapeli Regionalnej. Prowadzenie spotkania – Dorota Gonet – dziennikarka.

Spotkanie jest elementem projektu "Opowieści Stąd", którego celem jest prowokowanie mieszkańców dzielnicy Dąb i Wełnowiec-Józefowiec do spojrzenia na miejsce zamieszkania jak na obiekt twórczych poszukiwań. W ramach projektu odbędą się liczne warsztaty: arteterapeutyczne, dziennikarskie, fotograficzne, street art oraz spotkania. Efektem działań będzie stworzenie książki artystycznej dotyczącej dzielnic oraz wystawy. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna".

 

autor fot. : Krzysztof Szlapa

do góry