"Mąż i Żona"

24 Kwietnia 2020
Wydarzenie zawieszone.

Komedia „Mąż i żona” Aleksandra FredryPlakat 

jest opowieścią o relacjach miłosnych czwórki bohaterów. Zadufanie w sobie, niezaspokojone pragnienia oraz egoizm doprowadzają do zdrady nie tylko na poziomie fizycznym. Jest to swoista satyra na ludzką niestałość i brak wierności, która nie traci na wartości również i dzisiaj. Spektakl powstał z inicjatywy stowarzyszenia Kwestia Kultury. Praca nad sztuką miała na celu wyciągnięcie z klasycznego tekstu najbardziej wartościowych elementów takich jak język, klimat, czy morał i przełożenie ich w formę atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy. 

Zachowując oryginalny tekst, prawie bez zmian wplecione zostały współczesne rozwiązania inscenizacyjne, takie jak muzyka, zrezygnowanie z kulis i ruch choreograficzny. Wszystko natomiast zostało złączone w spójną całość za pomocą stylistyki steampunku. Łączy ona, z jednej strony, okres rewolucji przemysłowej przypadającej na czas życia Fredry oraz, z drugiej strony, jest współczesnym nurtem w kulturze i odmianą fantastyki naukowej. 

Spektakl kierowany jest do osób w każdym wieku. Jest on atrakcyjny zarówno dla młodzieży jak i osób starszych ze względu na uniwersalny humor, klasyczny tekst oraz stylistykę i kostiumy.

Reżyseria: Wojciech Wójcik
Scenografia: Agnieszka Jasińska

Obsada: 

Obsada: Aneta Dereszewska, Karolina Sobczyk, Szymon Domagała, Marcin Pietrzyk.

Bilety:

20 zł  /50% zniżki z Kartą Aktywnego Seniora/ 

24 kwietnia (piątek), godz. 18.00
Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
ul. Krzyżowa 1, Katowice

do góry